pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 27 czerwca 2006
  • wyświetleń: 1875

Grand Prix Baru Jakub

24 czerwca o godz. 18.00 odbył się ósmy - ostatni turniej darta o Grand Prix Baru Jakub. Zawody rozgrywane są tzw. systemem żużlowym w kategorii 501 double out, a w każdym turnieju bierze udział 16 zawodników.

Zwycięzcą rankingu Grand Prix został Stanisław Włoch (K.S. Ringówka Ćwiklice), któremu przed ostatnim turniejem już nikt nie mógł zagrozić – zagrał więc na luzie bardziej skupiając się na dobrej zabawie niż na grze w darta. Nic jednak nie umniejsza faktu, że jest obecnie najlepszym darterem naszego regionu.

Tomasz Szweda (Old Smuggler Pszczyna) zdobywając 12 punktów w ostatnim turnieju utrzymał drugą pozycję i został wicemistrzem Grand Prix. Zażarta walka trwała o trzecie miejsce premiowane nagrodą. Przed turniejem cztery osoby miały szansę na miejsce „na pudle” - Mariusz Sajdok (Bar Jakub Pszczyna), Łukasz Kościelny (Alibaba Pszczyna), Bartosz Działach (Bar Jakub Pszczyna) i Aleksander Lysko (Pretorianie Bojszowy). Z tej rywalizacji najlepszym okazał się Aleksander Lysko (13 punktów).

Poziom ostatniego turnieju był raczej „letni”, lecz i tutaj mieliśmy jeden pojedynek zasługujący na uwagę – bezpośredni mecz pomiędzy Tomkiem Szwedą a Olkiem Lysko. Zwyciężył Olek kończąc w 6-tej rundzie (17 lotka).

Po zakończeniu turnieju odbyło się uroczyste wręczenie nagród, a Mariusz Sajdok zorganizował ciekawą imprezę przy suto zastawionym stole.

W imieniu firmy Cleus dziękuję wszystkim uczestnikom i kibicom za wspaniałą atmosferę na turniejach i sportowe zachowanie.

Końcowa klasyfikacja Grand Prix Baru Jakub
1. Stanisław Włoch 91 pkt
2. Tomasz Szweda 82 pkt
3. Aleksander Lysko 79 pkt
4. Mariusz Sajdok 76 pkt
5. Łukasz Kościelny 74 pkt
6. Bartosz Działach 73 pkt
7. Tomasz Rode 67 pkt
8. Łukasz Alefierowicz 58 pkt
9. Marcin Cimała 54 pkt
10.Leszek Brzeziński 48 pkt
Urszula Sajdok 48 pkt
12.Paweł Czarnynoga 37 pkt
13.Tomasz Sosna 35 pkt
14.Dominik Żupa 30 pkt
15.Grzegorz Kościelny 19 pkt
16.Sławomir Kulka 10 pkt

Cleus

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.