• 23 maja 2022
  • wyświetleń: 1409

[ZDJĘCIA] Nasi karatecy na zawodach pod Krakowem

W Liszkach pod Krakowem rozegrana została II edycja Turnieju o Puchar Wiślanego Smoka. Zawodnicy UKS karate z Jankowic wrócili z medalami!

Karatecy na zawodach pod Krakowem - 05.2022 · fot. Jurczak

Zawody przeznaczone były dla dzieci i młodzieży od rocznika 2013 do 2007. Startowało 114 zawodników. Organizatorem wydarzenia był Lisiecki Klub Karate Kyokushin kierowany przez Sensei Ireneusza Maśnicę. Gościem honorowym był shihan Andrzej Drewniak (9dan) wiceprezes Polskiego Związku Karate oraz sekretarz Światowej Federacji Karate.

Zawodnicy UKS karate z Jankowic zdobyli w konkurencji kata:

• srebrny medal w kata - Antoni Kozik
  • brązowy medal w kata- Kacper Janusik

Do finału kata weszły także dwie zawodniczki, pokonując ponad 20 zawodników w swoich kategoriach - Wiktoria Piszczek i Hanna Szafron. Ostatecznie dziewczyny zdobyły dwa czwarte miejsca!