pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 13 listopada 2021
  • wyświetleń: 554

[ZDJĘCIA] Wieści z pszczyńskich ligowych stołów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ULKTS Pszczyna" podaj

Trwają rozgrywki drużynowe w tenisie stołowym. Klub ULKTS Pszczyna ma dwie drużyny grające na poziomie II I III ligi.

Rozgrywki drużynowe w tenisie stołowym - 11.2021 · fot. ULKTS Pszczyna


Jak wcześniej pisaliśmy, II LIGA Męska w Pszczynie to coś nowego, do tej pory drużyna męska nie grała na tym poziomie i chyba w żadnej dyscyplinie w Pszczynie na tym poziomie nie było drużyny. Szybko okazało się że poziom nieco przerasta nasze umiejętności, ale drużyna jest ambitna i zagrała kilka męczy dorównując poziomem do rywali, w meczu z Łaziskami był remis, z Żywocicami i Zawierciem nieznaczna przegrana 4/6. Mamy na razie jeden punkt i jesteśmy na przed ostatnim miejscu, kluczowy mecz to pojedynek z Orzeszem. Drużyna z Orzesza jest bez punktów i to w tym meczu jest szansa wygrać. Przed nami jeszcze cztery mecze i dwa z nich zagramy u siebie.

Krótka relacja z ostatniego meczu z ZawierciemW piątek rozegraliśmy bardzo dobry mecz z drużyną z Zawiercia, drużyna gości w składzie ma doświadczonych zawodników, którzy grali w pierwszej lidze. Mimo to nasza drużyna, bez gwiazd, dobrze sobie radziła a pojedynki były wyrównane. Na pierwszym stole Janusz Friebe, Krzysztof Lewczak na Tadeusza Piotrowskiego oraz Jakuba Glanowskiego, w pierwszym meczu Krzysztof nie mógł sobie poradzić na agresywna grę Piotrowskiego, tracimy pierwszy punkt, potem w drugiej partii Janusz po pierwszym secie przegranym z Glanowskim przełamuje go w drugim secie i wygrywa kolejnie sety i w ten sposób Janusz zdobywa swój pierwszy punkt w tej lidze. W kolejnej rundzie, Piotrowski ogrywa Janusza 3/1 a Glanowski swoim nietypowym stylem nie daje pograć Krzyśkowi. I to tyle na pierwszym stole tylko albo aż jeden punkt.

Na drugim stole grali Tadeusz Durka, Artur Sobel na Michała Minde i Mateusza Trela. W pierwszej rundzie Tadek i Artur wygrywają swoje pojedynki po 3/1, w drugie rundzie Tadek nie poradził sobie Trelą, który gra nowoczesnym stylem defensywnym, za to Artur zdobywa kolejny punkt. I wszystko rostrzyglo się w grach deblowych...... Nestety dwa deble przegrane, cały mecz przegrywamy 4/6.

Drugi mecz III ligi nie został rozegrany, drużyna z Chybia nie przyjechała na mecz oddając walkower dla Pszczyny.

Drużyna II ligi gra w składzie: Janusz Friebe, Krzysztof Lewczak, Artur Sobel, Tadeusz Durka.

Do tej pory najwięcej punktów dla drużyny zdobył : Artur-8, Tadek-4, Janusz-1.

Drużyna III ligi gra w składzie :Bogusław Surma, Artur Wyrzykowski, Wacław Stec, Sabina Kukla, Grzegorz Maciol, Jacek Ruś, Mariusz Duraj.

Drużyna rozegrała sześć pojedynków z których trzy wygrała co daje spokojnie miejsce w środku tabeli, do rozegrania ma jeszcze trzy pojedynki i są szanse na kolejne punkty. Jak do tej pory najskuteczniejszym zawodnikiem jest Bogdan który zdobył 10 pkt. Artur - 6 pkt, Wacław i Sabina po 4 pkt i Grzegorz-2.

Najbliższe mecze:  • 19.11.2021 - ULKTS Pszczyna - KTS II Gliwice,
  • 10.12.2021 ULKTS Pszczyna - UKTS Sokół Orzesze.


Mecze gramy w Zespole Szkół nr 1 przy ul. K. Wielkiego w piątki o godz. 18:00.

Zapraszamy również dzieci i młodzież na II turniej Grand Prix Pszczyny w tenisie stołowym który rozegrany zostanie 4 grudnia (sobota) w Zespole Szkół nr 1 przy ul K Wielkiego. Szczegóły pod numerem tel. ‪605730013‬.

Janusz Friebe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ULKTS Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ULKTS Pszczyna" podaj