pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 10 maja 2021
  • wyświetleń: 1259

Reprezentacja gminy Pawłowice na Mistrzostwach Polski w curlingu

Od 26 kwietnia do 4 maja odbył się w Łodzi prawdziwy maraton curlingowy. Mimo trudności związanych z epidemią udało się - z zachowaniem reżimu sanitarnego - przeprowadzić Mistrzostwa Polski, a w zasadzie cały ich cykl.

Reprezentacja gminy Pawłowice na Mistrzostwach Polski w curlingu · fot. z archiwum klubu oraz curlinglodz.pl


KS "Warszowice" reprezentowany był przez kilka drużyn i zawodników indywidualnych. W Mistrzostwach Polski Mężczyzn - KS "Juniorzy" startujący w składzie: Bartosz Porwisz, Rafał Krystkiewicz, Krzysztof Świątek i Damian Herman wśród 16 drużyn zajęli 4. miejsce. Po 7 meczach wygranych, 2 remisach i 1 przegranej byli bardzo blisko medalu. W barwach AZS Gliwice grali również inni zawodnicy z warszowickiego klubu: Dominik Szmidt i Robert Kamiński, którzy ostatecznie ukończyli zawody na 6. miejscu.

To, czego nie udało się "Juniorom", osiągnęli starsi koledzy. Paweł Piotrowicz - zawodnik Toruńskiego Klubu Curlingowego wspomógł drużynę KS "Old Curlers" i wraz z Pawłem Klosem i Krzysztofem Nowakiem zdobyli srebrne medale w Mistrzostwach Polski Seniorów 50+.

Klub był reprezentowany również w Parach Mieszanych, gdzie najmłodszą uczestniczką była czternastoletnia Magdalena Herman. Był to jej debiut w tak poważnej imprezie, wspomagał ją bardziej doświadczony w tej konkurencji - Damian Herman. Po trzech porażkach z utytułowanymi zawodnikami przyszła kolej na 2 wygrane, które zagwarantowały rodzinnej drużynie 7. miejsce.

Najwięcej radości klubowi dostarczyła Ewa Nogły. Wspomagając zespół gliwicki, zdobyła najpierw srebro w Mistrzostwach Polski Kobiet, a do tego dorzuciła złoto z Konradem Stychem w Mistrzostwach Polski Par Mieszanych.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.