pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 20 listopada 2020
  • wyświetleń: 2459

[FOTO] Było aktywnie na Starym Dworcu w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOSIR Goczałkowice" podaj

Tegoroczna akcja "Aktywnie na Starym Dworcu" została dwukrotnie zakłócona przez sytuację epidemiczną. Mimo to część zajęć biegowych i rolkarskich odbyła się.

Było aktywnie na Starym Dworcu - zajęcia biegowe i rolkarskie w Goczałkowicach-Zdroju - 09-10.2020 · fot. GOSiR Goczałkowice-Zdrój


Początkowo organizatorzy zakładali, że akcja ruszy wiosną. Jednak ze względu na panującą epidemię cały świat się zatrzymał. Z akcją ruszyli po wakacjach. Niestety, pogarszająca się sytuacja związana z jesiennym wzrostem zachorowań spowodowała, że znów została zawieszona.

Niemniej przez kilka sobotnich przedpołudni udało się przeprowadzić treningi biegowe oraz warsztaty rolkarskie. Jak wskazuje nazwa akcji, głównym miejscem realizacji zadania były okolice Starego Dworca w Goczałkowicach-Zdroju oraz alejki Parku Zdrojowego i gminne ścieżki dydaktyczno-przyrodnicze.

Zajęcia prowadzili trenerzy: Tomasz Opuchlik z Aktywnej Pszczyny oraz Wiktor Osiedza z Fundacji Luce.

- Jeśli wiosną przyszłego roku sytuacja epidemiczna się poprawi, to będziemy chcieli realizować projekt "Aktywnie na Starym Dworcu". Okolice Starego Dworca, alejki Parku Zdrojowego oraz gminne ścieżki są idealne do biegania i jazdy na rolkach - mówią organizatorzy z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju.

Organizatorami akcji byli: Gmina Goczałkowice-Zdrój oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju. A partnerami akcji Stowarzyszenie Sportowe "Aktywna Pszczyna" i Fundacja Luce. Zadanie było współfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

ar / pless.pl
źródło: GOSiR Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOSIR Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOSIR Goczałkowice" podaj