Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 18 maja 2020
  • wyświetleń: 2147

Prace remontowe, porządkowe i pielęgnacyjne w obiektach GOSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOSIR Goczałkowice" podaj

Z powodu pandemii 12 marca zamknięte dla klientów zostały obiekty sportowe Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W tym czasie przeprowadzono liczne prace remontowe, porządkowe i pielęgnacyjne.

GOSiR w okresie pandemii · fot. GOSiR Goczałkowice-Zdrój


W pierwszej kolejności przerwa spowodowana zamknięciem obiektów została spożytkowana na wykonanie prac remontowych na terenie krytej pływalni "Goczuś". Zakres prac obejmował: wymianę płyt kartonowo-gipsowych w łaźniach, wymianę fug ścian i posadzki łaźni, malowanie pomieszczeń łaźni i szatni basenowych, fugowanie części plaży basenowej, koryt ściekowych oraz wanien jacuzzi. Roboty te zostały wykonane przez firmę zewnętrzną. Wykonanie tych prac planowane było na koniec sierpnia.

Oprócz tego w łaźniach i szatniach basenowych zostały wymienione oprawy oświetleniowe i wywietrzniki. Odmalowano również ok. 450 m2 ścian i sufitów korytarzy oraz pomieszczeń w hali sportowej oraz na "Orliku". Prace toczą się również na zewnątrz. Wykonano cięcia pielęgnacyjne drzewek i krzewów ozdobnych przy hali basenowej i hali sportowej. Te roboty wykonywane zostały przez pracowników GOSiR-u. Aktualnie toczą się również prace związane z wymianą boazerii sauny, a w planach jest malowanie linii do gier na boisku wielofunkcyjnym "Orlik" i częściowa wymiana paneli ogrodzeniowych tego obiektu.

GOSiR w okresie pandemii
GOSiR w okresie pandemii · fot. GOSiR Goczałkowice-Zdrój


Pracownicy GOSiR-u zaangażowali się również w akcję szycia maseczek. W sumie uszyto ponad 600 maseczek, które zostały przekazane do ośrodków zdrowia z Goczałkowic-Zdroju i Pszczyny, a także do Ośrodka Pomocy Społecznej w Goczałkowicach-Zdroju. Załoga GOSiR-u zaangażowana była również w dystrybucję maseczek dla mieszkańców gminy Goczałkowice-Zdrój, które zostały zamówione na zlecenie Urzędu Gminy.

Ośrodek powoli wraca do swojego głównego zadania, czyli udostępniania go klientom. Od 4 maja jest dostępne boisko "Orlik", oczywiście z pewnymi ograniczeniami. W III etapie "odmrażania sportu" planowane jest udostępnienie hali sportowej oraz zwiększenie liczby osób korzystających jednocześnie z "Orlika".

- O szczegółowych zasadach korzystania z tych obiektów będziemy informować w momencie ukazania się odpowiedniego rozporządzenia Rady Ministrów. Czekamy z niecierpliwością na możliwość uruchomienia krytej pływalni. Na chwilę obecną termin ten nie jest znany, ale można już teraz założyć, że wznowienie działalności przez pływalnie i baseny również będzie wiązało się z pewnymi ograniczeniami - informują pracownicy GOSiR-u.

BM / pless.pl, źródło: GOSiR Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

GOSIR Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOSIR Goczałkowice" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.