pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 27 lutego 2020
  • 29 lutego 2020
  • wyświetleń: 10110

Wymienią nawierzchnię na Orliku przy POSiRze za 450 tys. zł

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Ważna inwestycja wymiany nawierzchni Orlika ma być zrealizowana jeszcze w tym roku. W najbliższym czasie powiat ogłosi przetarg. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 450 tysięcy złotych. Środki zostały już zabezpieczone, ale powiat będzie się starał o pozyskanie na ten cel środków z programu Ministerstwa Sportu pn. "Sportowa Polska".

Orliki: Iskra - GKS Pniówek Pawłowice 29.09.2018
Wymienią nawierzchnię na Orliku przy POSiRze za 450 tys. zł · fot. Andzejek


Kompleks sportowy "Moje Boisko - Orlik 2012" został wybudowany w 2008 roku. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. W skład kompleksu wchodzi boisko piłkarskie ze sztuczną murawą o wymiarach 60x30m. To właśnie ono zostanie odnowione.

Boisko cieszy się bardzo dużą popularnością wśród amatorów piłki nożnej. Od rana do wieczora przez siedem dni w tygodniu z obiektu korzystają uczniowie pszczyńskich szkół, kluby sportowe czy inne grupy zorganizowane. Nawierzchnia jest wyeksploatowana, dlatego jej wymiana jest konieczna.

Według wstępnych szacunków wymiana nawierzchni ze sztucznej murawy na boisku Orlik może kosztować około 450 tysięcy złotych. Środki w tej wysokości zostały zabezpieczone w budżecie powiatu. Trwa przygotowywanie specyfikacji przetargowej.

- Równocześnie przygotowujemy wniosek o dofinansowanie tego zadania z programu "Sportowa Polska", prowadzonego przez Ministerstwo Sportu. Inwestycja zostanie zrealizowana w bieżącym roku - zapewnia wicestarosta Damian Cieszewski.

ar / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj