Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 14 lutego 2020
  • wyświetleń: 3181

Curlingowcy z Warszowic zagrają w finałach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

W rozgrywanych od 7 do 10 lutego w Łodzi eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w curlingu bardzo dobrze zaprezentowali się curlingowcy z KS "Warszowice". Rozgrywki miały na celu wyłonić po 4 drużyny chłopięce i dziewczęce, które zagrają w finałach Mistrzostw Polski w Gliwicach końcem lutego.

Curlingowcy z KS "Warszowice" z dobrym wynikami na eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych - 02.2020. · fot. KS "Warszowice"


Najpierw w szranki stanęli chłopcy. Drużyna KS "Nowa Generacja" w składzie: Juliusz Szweda, Kamil Musioł, Mateusz Grymel po wygranych z drużynami z Gdańska, Łodzi i Warszawy weszli jako pierwsi do finałowej czwórki. Aktualnym mistrzom Polski - drużynie KS "Zielony czołg" w składzie: Szymon Gęborys, Bartosz Porwisz, Robert Kamiński, Dominik Szmidt droga do finałów zajęła więcej czasu.

Po bardzo dobrych meczach z KS "JD", UKS Lwy Gdańsk i CCC Warszawa przyszedł kryzys i przegrana w decydującym meczu z POS Dyderski. W wyniku tego chłopcy musieli grać w meczu play off z drugą drużyną łódzką, w którym już zwyciężyli 14:4 i jako druga nasza drużyna również zagra w finałach.

Ta sztuka niestety nie udała się naszemu trzeciemu zespołowi. Najmłodsza drużyna KS "JD" w składzie Arkadiusz Frysz, Kamil Rokita i Szymon Rokita nie mieli szczęścia w losowaniu, gdyż w grupie znaleźli się z 3 zeszłorocznymi finalistami. To z pewnością zdeprymowało naszych młodych zawodników. Niestety po 3 porażkach pozostał im na osłodę remis z aktualnymi wicemistrzami Polski CCC Warszawa. Co nie udało się w tym roku, powinno jednak w następnym.

Po chłopcach do gry przystąpiły dziewczęta. KS "Limonki" w składzie: Marlena Dziewirz, Klaudia Szmidt i Monika Wosińska po wygranych z 2 drużynami Łódzkimi oraz naszą KS "SBS" z pierwszego miejsca w grupie weszły do finałowej czwórki.

Największą jednak niespodziankę zrobiła nam nasza młodsza dziewczęca drużyna KS "SBS" w składzie: Magdalena Herman, Paulina Frysz i Justyna Hanslik, które jako trzecie w swojej grupie zagrały spotkanie z drugą drużyną grupy drugiej, czyli aktualnymi mistrzyniami Polski Sopot CC. Po bardzo emocjonującym spotkaniu zdołały wygrać z renomowaną drużyną z wybrzeża 4:3 i tym samym dołączyły jako czwarte do grona finalistek i jednocześnie jako czwarta warszowicka drużyna do finałów.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.