pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 29 stycznia 2020
  • wyświetleń: 2233

[Iskra Pszczyna] LA: Trzy złota, srebro i brąz

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

W sumie z pięcioma medalami wrócili z Ostrawy podczas odbywających się tam Halowych Mistrzostw Śląska Juniorów, Juniorów Młodszych i Seniorów podopieczni trenera Marka Bieli.

LA: Halowe Mistrzostwa Śląska Ostrawa styczeń 2020 · fot. Marek Biela


Najlepszą seniorką zarówno w skoku w dal (5,51m) oraz w trójskoku (12,28m) okazała się Natalia Mach, która po przebytej operacji spokojnie wraca do formy.

Złoty medal i tytuł Mistrza Śląska Juniorów w skoku wzwyż zdobył Michał Moroń, który pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2 metrów. Dwa tygodnie wcześniej podczas mitingu w Ostrawie zawodnik ten uzyskał absolutny rekord życiowy wynikiem 2m i 2cm. Warto dodać, że lekkoatleta Iskry Pszczyna w listopadzie został powołany do Szerokiej Kadry Narodowej Juniorów w skoku wzwyż.

Kolejna osoba z "teamu skoków" Marka Bieli to Sonia Pala (juniorka młodsza), która stanęła na najniższym stopniu podium w trójskoku(10,48m) oraz zajęła 6 miejsce w skoku w dal z rekordem życiowym 4,89m.

W tej samej kategorii wiekowej, ale na dystansie 1000 metrów wicemistrzynią Śląska została ustanawiając jednocześnie nowy rekord życiowy Zofia Kokoszka z wynikiem 3.02.99.

W biegu na 400 metrów szóste miejsce zajął Robert Płachecki z wynikiem 53,66s (rekord życiowy).

Monika i Marek Biela, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj