• 13 maja 2019
  • wyświetleń: 4614

Ogromny sukces reprezentantów pszczyńskiego Plesbadu

Ogromny sukces odnieśli reprezentanci pszczyńskiego Plesbadu. Daria Zimno i Julia Pławecka (nie bez kłopotów) obroniły tytuł mistrzowski sprzed roku. I tak jak rok temu w Tarnowie Podgórnym, tak i teraz w finale pokonały 2:1 Dominikę Chojnacką i Marcelinę Franczuk.

Ogromny sukces reprezentantów pszczyńskiego Plesbadu - 9-12.05.2019 · fot. Zbigniew Marszałek, Plesbad

Za to swój pierwszy wielki sukces odniosły Antonina Marszałek i Aleksandra Wrońska - zdecydowanie i pewnie dotarły do półfinału. W bezpośredniej walce o finał uległy minimalnie parze Franczuk/ Chojnacka. Niewiele brakowało by finał debla dziewcząt był wewnętrzną sprawą Plesbadu. Ostatecznie Antonina i Ola zdobyły brązowy medal. Także brązowy medal dorzuciła w grze singlowej Daria Zimnol.

Wszystkie te dobre wyniki dziewcząt oraz postawa Pawła Marszałka doprowadziły do historycznego sukcesu Plesbadu. Zawodnicy zwyciężyli w klasyfikacji klubów (wspólnie z Chojnikiem Jelenia Góra). Dodatkowo jeszcze województwo śląskie okazało się najlepsze w klasyfikacji województw. Wielkie gratulacje!

Do Suchedniowa, w dniach 9-12 maja br. zawitało 117 badmintonistów reprezentujących 15 województw by rywalizować w 25. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W tej kategorii wiekowej są to Mistrzostwa Polski.

Tytuły mistrzowskie zdobyli:
  • Pojedyncza mężczyzn: Andrzej Niczyporuk (AZS UW Warszawa)
  • Pojedyncza kobiet: Joanna Podedworny (UKS Unia Bieruń). Trzecie miejsca zajęły Daria Zimnol i Weronika Górniak.
  • Podwójna mężczyzn: Mikołaj Piórkowski/Mikołaj Wrzalik (KS Badminton Kobierzyce)
  • Podwójna kobiet: Julia Pławecka i Daria Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna). Na trzecim miejscu uplasowały się Patrycja Kuszmar/Nina Żwan oraz Antonina Marszałek/Aleksandra Wrońska (UKS Plesbad Pszczyna)
  • Gra mieszana: Mikołaj Wrzalik i Weronika Górniak (KS Badminton Kobierzyce/ UKSB Milenium Warszawa)