Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 28 stycznia 2019
  • wyświetleń: 725

[Iskra Pszczyna] Orliki: Podium w Mikołowie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

W niedzielę w Mikołowie odbył się halowy turniej, w którym zagrali zawodnicy z rocznika 2009. Pod wodzą Artura Żurawieckiego oraz Artura Bryły młodzi zawodnicy z Pszczyny wywalczyli brązowe medale.

Orliki: Turniej w Mikołowie 27.01.2019
fot. Artur Bryła


Komentarz trenera Szymona Bryły:
"W niedzielę 27 stycznia zagraliśmy w turnieju halowym dla rocznika 2009 zorganizowanym przez AKS Mikołów w którym wzięło udział 10 drużyn podzielonych na dwie grupy.

Nasz pierwszy mecz zagraliśmy z Polonią Łaziska. Po kilku niewykorzystanych sytuacjach bramkowych jedyną bramkę strzelił Szymon Mazurczyk i wygraliśmy 1:0.

Kolejne spotkanie to bardzo wyrównany mecz z Orbitą Bukowno, niestety po błędzie w ustawieniu przy rzucie rożnym straciliśmy jedyną bramkę, która jak się okazało dała wygraną naszym przeciwnikom.

Następy mecz to już popis naszej drużyny i wygrana 4:1 z Naprzodem Czyżowice. Zaczęliśmy grać w piłkę, dołożyliśmy trochę techniki i zaangażowanie. Bramki zdobyli Błażej Witczak, Błażej Balcerowski, Miłosz Michałek i Szymon Mazurczyk.

Ostatnie spotkanie grupowe zagraliśmy z gospodarzem turnieju AKS Mikołów. Gospodarze starali się zdominować mecz i grali wysokim presingiem, jednak to nasza drużyna wykorzystała błędy w obronie AKS'u i ostatecznie mecz wygraliśmy 2:0 po dwóch bramkach Szymona Mazurczyka.

Ostatecznie zajęliśmy w grupie drugie miejsce i zameldowaliśmy się z półfinale.

Mecz półfinałowy znów skojarzył Nas z drużyną gospodarzy tym razem z AKS II Mikołów.

Półfinał zaczęliśmy wyśmienicie zdobywając szybkie prowadzenie po bramce Błażeja Balcerowskiego. W pierwszej fazie meczu mieliśmy przewagę i nie wykorzystaliśmy kilku okazji bramkowych. Piłkarskie przysłowie mówi: "Niewykorzystane okazje się mszczą" i zemściły się. Po błędzie Kuby Bryła przeciwnik wyrównał a mecz w ostatnich 4 minutach stał się bardzo zacięty. Obie drużyny miały swoje sytuacje bramkowe ale to drużyna gospodarzy umiała wykorzystać tą jedną która dała miejsce w finale. Ostatecznie przegraliśmy 1:2 i przyszło nam zagrać mecz o trzecie miejsce.

Mały finał zagraliśmy koncertowo. Po przegranej w półfinale chłopcy pokazali swoje możliwości w meczu o podium ze Stadionem Śląskim Chorzów. Mecz zdominowaliśmy od początku do końca nie dając przeciwnikowi złudzeń. Dwie bramki Jakuba Bryły i jedna Szymona Mazurczyka przypieczętowały nasza wygraną.

Wyróżnienie za najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Mateusz Goczoł."


Orliki: Turniej w Mikołowie 27.01.2019
fot. Artur Bryła


Grupowe wyniki Iskry na turnieju w Mikołowie:

MKS Iskra Pszczyna - Polonia Łaziska 1:0

MKS Iskra Pszczyna - Orbita Bukowna 0:1

MKS Iskra Pszczyna - Naprzód Czyżowice 4:1

MKS Iskra Pszczyna - AKS Mikołów 2:0

Półfinały:
Orbita Bukowno - Stadion Śląski Chorzów 1:0
MKS Iskra Pszczyna - AKS Mikołów II 1:2

Mecz o miejsce 3
MKS Iskra Pszczyna - Stadion Śląski Chorzów 3:0

Finał
AKS II Mikołów - Orbita Bukowna 2:0

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Mateusz Goczoł (br), Nikodem Waberski (br), Nikodem Piszczek, Błażej Witczak, Błażej Balcerowski, Miłosz Michałek, Jakub Bryła, Szymon Mazurczyk, Wiktor Czerwiński, Oliwier Szczepek

Artur Bryła, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.