pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 8 października 2018
  • wyświetleń: 882

[Iskra Pszczyna] Orliki: Dzieje się...

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

Liga i sparing, tak upłynęła kolejna sobota rocznika 2008.

Orliki: Finały KMPP 25.08.2018
fot. Andzejek


Komentarz trenera Szymona Furczyka:
"Mecz z UKS Wola zawsze jest dla nas niezwykle trudną przeprawą, tym razem niestety nie było inaczej. Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze, gra piłką poskutkowała bramką. Nasze dobre chwile przerwała przypadkowa bramka wyrównująca, wynikająca z braku komunikacji wśród naszych zawodników. Chwilę przed przerwą dobiła nas bramka na 2-1. Gra Iskry nie była szczególnie zła, po prostu brak skuteczności i błędy w defensywie, bez litości wykorzystywał rywal. Na drugą połowę wyszliśmy odpowiednio nastawieni, lecz znów nasza nieporadność skończyła się golem na 3-1. Wtedy dopiero się w pełni "obudziliśmy".

Atakowaliśmy wściekle niespełna całą drugą połowę, bramka na 3-2 nie rozwiązała worka z bramkami. Szczęście dopisało nam dopiero cztery minuty przed końcem meczu, gdzie dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę wykorzystał Kacper Ryguła, a dwie minuty później z zimną krwią szalę zwycięstwa na naszą korzyść przechylił Aleksander Ficek.

Charakter pokazany w tym meczu cieszy mnie szczególnie i zasłania troszkę błędy w obronie. Staram się nauczać nie tylko umiejętności piłkarskich, lecz również kształtować ich charaktery. Bardzo się cieszę, że przez takie mecze, wygrywane w dramaturgii cały proces jest o wiele łatwiejszy, a dodatkowo udowadnia nasze zadatki na prawdziwych wojowników."


UKS SPS Wola - MKS Iskra Pszczyna 3:4 (2:1)

MKS Iskra Pszczyna zagrała w składzie:
Blacha, Rodak, Jonkisz, Ryguła, Ficek, Kubski, Przybyło, Urbańczyk, Mazurczyk, Pach, Komraus

Orliki: Finały KMPP 25.08.2018
fot. Andzejek


"Sobotnie przedpołudnie to nie tylko mecz ligi podokręgu z Wolą, to również dodatkowa atrakcja dla osób, które nie zmieściły się w kadrze meczowej. Zagraliśmy sparing z Football Academy Czechowice Dziedzice prowadzoną przez znanego kibicom Podbeskidzia, byłego zawodnika Juraja Dancika. Razem z trenerem Dawidem jesteśmy bardzo zadowoleni z owoców naszej pracy. Gra wygląda rewelacyjnie, to udowadnia naprawdę zaciekłą walkę o miejsce w kadrze. Pracujemy w tym tygodniu nadal bardzo mocno, a w weekend czekają nas aż trzy aktywności - Mecz Ligi Podokręgu, Pszczyńska Liga Orlików oraz Mecz Sparingowy z Football4pro Bartka Koniecznego!" - podsumował trener Szymon Furczyk.

MKS Iskra Pszczyna zagrała w składzie:

Przybyło, Rak, Zakrzewski, Grygier K, Grygier M, Lazarek, Kolon, Wybrańczyk, Rodak, Urbańczyk, Ficek, Komraus

Szymon Furczyk, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj