pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 8 października 2018
  • wyświetleń: 2083

SP we Frydku na spotkaniu Szkół Hadynowskich

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku" podaj

25 września w 99. rocznicę urodzin Stanisława Hadyny, założyciela Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", świętowaliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji, jak co roku, w Koszęcinie odbyło się spotkanie reprezentacji Szkół Hadynowskich.

Spotkanie Szkół Hadynowskich - 25.09.2018 · fot. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku


Dzień w Koszęcinie upłynął pod znakiem twórczej pracy i artystycznych wrażeń. Wizytę rozpoczął spacer połączony ze zwiedzaniem zespołu pałacowo-parkowego w Koszęcinie, czyli obecnej siedziby Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". W obiekcie mogliśmy zobaczyć nowoczesną salę widowiskową, sale wystawowe, salę baletową oraz profesjonalne studio nagrań. Prawdziwą gratką dla naszych małych artystów były profesjonalne warsztaty wokalne i taneczne prowadzone przez nauczycieli i instruktorów z zespołu "Śląsk". Wspólna twórcza praca i możliwość uczenia się od najlepszych była niezwykle cennym, pouczającym i inspirującym doświadczeniem.
W samo południe w Sali Widowiskowej Pałacu w Koszęcinie rozpoczął się uroczysty Apel, w którym wzięli udział dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie, a także dyrektor oraz członkowie zespołu "Śląsk". W części oficjalnej uroczystości wspólnie odśpiewano hymn "Mowo moja", kompozycję Stanisława Hadyny do słów Władysława Młynka, a delegacje ze szkół złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową Patrona.

Ważną częścią obchodów rocznicy był bogaty program artystyczny. Występy rozpoczęły prezentacje sceniczne przygotowane przez uczniów i nauczycieli z poszczególnych szkół. Z dumą i przyjemnością delektowaliśmy się popisami artystycznymi uczniów: Bartosza Szojdy w odważnym wykonaniu utworu "Jakież to piękne" oraz przedstawicieli klasy IV w piosence "Hej tam w dolinie".

Zwieńczeniem obchodów był widowiskowy występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Dla publiczności zgromadzonej w sali koszęcińskiego pałacu występ był źródłem niezwykłych przeżyć, zachwytu i wzruszeń. Starannie dobrana choreografia, popularne pieśni i imponujący widok tancerzy, muzyków i śpiewaków odzianych w różnorodne, przepiękne kostiumy oczarowały publiczność kunsztem, energią i profesjonalizmem.

Szkoła Podstawowa im.Stanisława Hadyny we Frydku

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku" podaj