• 10 marca 2018
  • wyświetleń: 2753

Daria Jaczyńska zdobyła srebro w Mistrzostwach Niemiec

W dniach 23-24 lutego miejscowości Apolda - Niemcy odbyły się Otwarte Mistrzostwa Niemiec w zapasach kobiet. W zawodach uczestniczyło 200 zawodniczek. W Reprezentacji Polski Kadetek w Zapasach wystąpiło 14 zawodniczek.

Świetny występ kadetek na turnieju w Niemczech
Świetny występ kadetek na turnieju w Niemczech - 02.2018 · fot. Polski Związek Zapaśniczy

Złote medale w zawodach wywalczyły Katarzyna Jargieła 43kg LUKS Stróża, Marta Gruszkiewicz 46kg Suples Kraśnik, Julia Łukasiak 53kg Unia Racibórz. Srebrne medale zdobyły Doana Oleksik 43kg MLUKS Karlino, Daria Jaczyńska 49kg Piast Wola, Julia Nowicka 53kg AKS Białogard, Karolina Kozłowska 73kg IRON BULLS Bielawa. Brązowe krążki zdobyły: Klaudia Czyzio 49kg Suples Kraśnik, Marika trela 53kg Gryf Wojnowo. IV miejsce wywalczyła Nikoletta Szewczuk 46kg AKS Piotrków Trybunalski, V miejsce Agata Kazimierczak 57kg ZKS Miastko. VIII lokata przypadła Aleksandrze Witoś 53kg ORZEŁ Namysłów oraz X miejsce Olimpii Łosyk IRON BULLS Bielawa.

Był to świetny sprawdzian dla zawodniczek przed Pucharem Polski Kadetek w Łukowie. Jest to również kolejny start, który ma przygotować nasze zawodniczki do Mistrzostw Europy i wywalczenia kwalifikacji olimpijskich. Trenerami i opiekunami podczas zawodów byli Władysław Olejnik oraz Norbert Warchoł.