pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 23 lutego 2018
  • wyświetleń: 1551

[Iskra Pszczyna] LA: Dobry występ na Mistrzostwach Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

Piąte, szóste i siódme miejsce, to najwyższe lokaty, które uzyskali zawodnicy z Pszczyny na odbywających się w dniach 9-11.02 br. Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Toruniu.

LA: Mistrzostwa Polski w Toruniu luty 2018
fot. Andzejek


Piąte miejsce w skoku w dal juniorek z wynikiem 5,71cm i rekordem życiowym zdobyła Natalia Mach. Do medalu zabrakło zaledwie 3 cm. W drugim dniu mistrzostw, w rywalizacji trójskoku Natalia nie oddała niestety żadnej mierzonej próby (wszystkie skoki spalone).

W finałach A biegu na 60m wystąpili Emilia Kiełkowska i Jacek Majewski. Obydwoje uzyskali nowe rekordy życiowe i wartościowe wyniki. Emilia pokonała linię mety, jako szósta sprinterka z czasem 7,86s w rekordowym , jak się okazało biegu juniorek młodszych. Bowiem Mistrzyni Polski Pia Skrzeszowska pobiła swój własny rekord Polski, który obecnie wynosi 7,40s.

Z kolei Jacek Majewski finiszował jako siódmy zawodnik z bardzo dobrym czasem 6,97s.

LA: Mistrzostwa Polski w Toruniu luty 2018


Pozostali zawodnicy zostali sklasyfikowani na następujących miejscach: Michał Moroń w skoku wzwyż na miejscu 12, Adrian Zieleźnik na miejscu 14 w biegu na 800m, Klaudia Łakota w biegu na 60m przez płotki na miejscu 26, Kamil Głąbek z nowym rekordem życiowym w biegu na 400m (51,99s) na miejscu 19 oraz Jakub Kita w biegu na 300m na miejscu 22.

Halowe Mistrzostwa Polski 2018 stały na wysokim poziomie. Padło wiele rekordów Polski, m.in. w biegach na 600m (juniorek młodszych i juniorów młodszych), skoku o tyczce czy w biegu na 60m juniorek młodszych.

Mimo, że tym razem lekkoatleci nie zdobyli medalu, to jednak uzyskali wartościowe wyniki oraz zdobyli nowe doświadczenia, które z pewnością wykorzystają w nadchodzącym sezonie letnim, a ten już za 2 miesiące.

Wspiera nas Miasto Pszczyna

Monika i Marek Biela, źródło: MKS Iskra Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj