pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 26 stycznia 2018
  • wyświetleń: 1910

[ZDJĘCIA] KS Warszowice: styczeń z curlingiem

Od 3 do 10 stycznia gminny klub KS Warszowice już drugi rok z rzędu reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w curlingu, które odbywały się w Lohji (Finlandia).

KS Warszowice, Curling
Klub KS Warszowice na Mistrzostwach Świata w Finlandii · fot. KS Warszowice


Zespół w składzie: Krzysztof Świątek, Rafał Krystkiewicz, Łukasz Radajewski wspomagany przez gliwickiego zawodnika Dawida Kowalczyka oraz trenerem Damianem Hermanem zajął szóste miejsce w grupie.

KS Warszowice, Curling
Klub KS Warszowice na Mistrzostwach Świata w Finlandii · fot. KS Warszowice


Wyjazd na Mistrzostwa Świata został dofinansowany przez gminę Pawłowice, firmę Tauron Sprzedaż, Stych UiUTZ, Superpower Sp. z o.o.

KS Warszowice, Curling
Ogólnopolski Turniej Curlingowy · fot. KS Warszowice


Niedługo po powrocie z Mistrzostw Świata, klub przy współpracy z urzędem gminy i Gminnym Ośrodkiem Sportu zorganizował VIII Ogólnopolski Turniej Curlingowy. Jeden z najstarszych polskich turniejów został rozegrany od 19 - 22 stycznia i zgromadził na torze curlingowym w Osiedlu Pawłowice 18 zespołów z całej Polski. W zawodach młodość spotyka się z doświadczeniem.

KS Warszowice, Curling
Ogólnopolski Turniej Curlingowy · fot. KS Warszowice


W szranki stają młodzi w wieku 9 lat z dużo starszymi curlerami, którzy mają nawet po 60 lat. To piękno tego sportu - nie liczy się wiek, a w dużej mierze precyzja. Tegoroczne zawody zdominowały zespoły gliwickie. Na pierwszym miejscu turniej ukończyli zawodnicy AZS Ogień, na drugim AZS Smok, a na trzecim AZS Ice Rockets. Tuż za podium, przegrywając jednym punktem, znaleźli się zawodnicy z KS Juniorzy w składzie Konrad Stych, Damian Herman, Rafał Krystkiewicz, Łukasz Radajewski i Jacek Rokita. Pozostałe gminne drużyny ukończyły zawody na 10 - "Curlusy Baniate", 17 - OOM Chłopcy i 18 miejscu - OOM Dziewczęta.

KS Warszowice, Curling
Ogólnopolski Turniej Curlingowy · fot. KS Warszowice


Intensywna praca z dziećmi i młodzieżą w warszowickim klubie przynosi efekty. W Eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się bezpośrednio po turnieju, od 21 do 22 stycznia, KS Warszowice wystawiło 4 zespoły. Drużyna "OOM 2 chłopcy" w składzie Szymon Rokita, Kamil Rokita, Piotr Nowak, będąc najmłodszym zespołem turnieju, miała bardzo trudne zadanie w potyczkach z dużo starszymi zawodnikami. Ostatecznie, po dwóch przegranych meczach z Warszawą i Gdańskiem, ukończyli turniej na siódmym miejscu. Bardzo młoda drużyna dziewczęca w składzie: Karolina Nowak, Paulina Frysz, Gabrysia Hanzel i Magdalena Herman nie miała szczęścia. Po przegranej z Sopotem i wygranej z Gdańskiem i Gliwicami, naszym dziewczętom zabrakło już sił i w decydującym o awansie spotkaniu z Łodzią niestety uległy, kończąc zawody na piątym miejscu. Postawa dziewczyn napawa jednak dumą.

KS Warszowice, Curling
Eliminacje do Mistrzostw Polski Seniorów · fot. KS Warszowice


Starsze drużyny "wykonały plan" i uzyskały awans do mających się odbyć w Krynicy finałów. Dziewczęta KS "OOM 1" w składzie: Monika Wosińska, Klaudia Szmidt i Marlena Dziewirz wywalczyły awans do finałów z trzeciego miejsca. Drużyna chłopców: Dominik Szmidt, Robert Kamiński, Szymon Gęborys i Bartosz Porwisz stała się czwartą drużyną w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018 w Krynicy.

KS Warszowice, Curling
Eliminacje do Mistrzostw Polski Seniorów · fot. KS Warszowice

new / pless.pl, źródło: KS Warszowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.