Kornelia Marczak na Uniwersjadzie na Tajwanie

W dniu 19 sierpnia rozpoczęła się nasza podróż na 29 Summer Uniwersjade Taipei 2017 rozgrywana w Tajwanie.

badminton, uniwersjada, tajwan
Na Tajwanie trwa Uniwersjada. Występuje tam także pszczyńska badmintonistka Kornelia Marczak. · fot. UKS Plesbad Pszczyna

Po długiej podróży czekały nas 2 dni aklimatyzacji, aby 3 dni później rozpocząć swoje zmagania na kortach w tym przepięknym miejscu. W dniu 23.08 zaczęliśmy nasze sportowe rywalizację. Znaleźliśmy się w grupie z Japonią oraz ekipą Bhutanu. W pierwszym swoim meczu spotkaliśmy się z drużyną Bhutanu, gdzie pewnie bez straty seta pokonaliśmy przeciwników 5:0. W następnym meczu niestety musieliśmy uznać wyższość zawodników z Japonii, którzy byli faworytami tego spotkania. Ostatecznie przegrywając 5:0. Jedna wygrana w grupie dała nam możliwość wyjścia z drugiego miejsca i walkę o miejsca 9-16.

Na swojej drodze spotkaliśmy się z 3 drużynami. Na samym początku zmagaliśmy się z zawodnikami ze Sri Lanki wygrywając 3:1, następnie czekało nas starcie z drużyną Australijska, gdzie pewnie wygraliśmy 3:0. Następnego dnia walcząc o 9 miejsce graliśmy przeciwko zespołowi z Indonezji, gdzie niestety pomimo walki ulegliśmy 0:3 ostatecznie zajmując 10 miejsce. Warto podkreślić, że wśród Europejczyków jesteśmy 3 drużyną w kolejności Teraz czeka nas jeden dzień przerwy na regenerację oraz koncentrację i zaczynamy turniej indywidualny. Jesteśmy pozytywnie nastawieni i liczymy na pozytywne wyniki.