pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 31 grudnia 2016
  • wyświetleń: 1354

MLF: Koniec grup. Znamy ligowców

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

W przerwie świąteczno-noworocznej odbyły się dwie ostatnie kolejki grupowych zmagań Młodzieżowej Ligi Futsalu. Tym też sposobem poznaliśmy ostateczny podział na trzy ligi.

MLF: VI kolejka 27.12.2016 · fot. Andzejek


W poświąteczny wtorek odbyła się kolejka numer VI i już wtedy rozstrzygnęły się losy awansu do I ligi w grupie M (awans Prezes i Reszta oraz Konstalacja Gwiazd) oraz F (DNW oraz AC Materace). Wciąż skomplikowana sytuacja była w grupie L, gdzie walka toczyła się do ostatniego meczu.

Pewni występu na drugoligowym froncie po wtorkowych grach mogli być za to 30 secends to win (grupa M), którzy zakończyli już zmagania.

Wszystko na dobre rozstrzygnęło się zaś w piątek. Najciekawiej było w grupie L. Tutaj w meczu o awans do pierwszoligowych zmagań Ekipa Remontowa wygrała z Gangiem Plebanii i to zawodnicy z Katowic rywalizować będą w najwyższej lidze. Cieszy postawa Fair Play obu drużyn, bowiem w przypadku remisu w I lidze zagałyby oba zespoły, tymczasem nikt nie kalkulował i obie drużyny chciały wygrać.

Ciekawie było w walce o jedyne trzecie miejsce premiowane awansem do I ligi. Po wygranej batali o trzecie miejsce w grupie F Rakiet Janusza z Bandą Świrów drużyna Szymona Furczyka była już praktycznie pewna gry w pierwszej lidze, ale... Teoretyczne szanse na miała jeszcze ekipa HKS Asfalt, która potrzebowała bardzo wysokiego zwycięstwa nad ostatnią w tabeli ekipą Wielkich i Szybkich. Ostatecznie zespół Bartosza Pisarka wygrał aż 23:0, ale do awansu zabrakło jeszcze czterech goli.

Pełny zestaw i podział drużyn na trzy klasy rozgrywkowe można znaleźć w ligowym serwisie w menu bocznym.

MLF: VII kolejka 30.12.2016 · fot. Andzejek


A już w nabliższy weekend odbędą się dwie serie ligowych gier. W świąteczny piątek oraz sobotę. W styczniu rozgrywki MLF zdecydowanie zresztą przyśpieszą. Do końca tego miesiąca powinno bowiem się odbyć aż sześć ligowych kolejek.

Zatem będzie się sporo działo.

Zapraszamy do śledzenia ligowego serwisu Młodzieżowej Ligi Futsalu, gdzie na bieżąco dodawane są wszystkie informacje związane z ligowymi zmaganiami.

Organizatorem Młodzieżowej Ligi Futsalu jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a Partnerem sportowym rozgrywek jest BTS Rekord Bielsko-Biała.

Andzejek
źródło: POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj