pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 22 grudnia 2016
  • wyświetleń: 1499

Pawłowice: przygotowania kadry narodowej Juniorów w curlingu

Drużyna pawłowickich reprezentantów w kadrze narodowej juniorów w curlingu prowadzi przygotowania do Mistrzostw Świata w Szwecji.

Curling, Pawłowice, kadra
Od lewej stoją: Rafał Krystkiewicz, Adam Pauszek, Krzysztof Świątek, Konrad Strych oraz trener Damian Herman. · fot. Damian Herman


Juniorska reprezentacja w curlingu z gminy Pawłowice w curlingu, od 9 do 11 grudnia rozgrywała mecze na turnieju w Rydze, gdzie zajęła piąte miejsce. W ubiegły weekend drużyna wyjechała do Budapesztu, aby wziąć udział w "Year Closing Curling Cup".

Curlerzy podczas turnieju zdobyli brązowe medale, a zawodniczka Ewa Nogły - wspomagająca kadrę narodową juniorek, rywalizację ukończyła na piątym miejscu. Podczas zawodów curlerzy zaprezentowali nowe stroje narodowe.

Oprócz wyjazdów, nasi zawodnicy na bieżąco trenują na torze curlingowym w Pawłowicach, a pod koniec grudnia treningi rozpoczną na torze w Pradze. Pomiędzy treningami i rywalizacjami drużyna kompletuje sprzęt potrzebny do wyjazdu na Mistrzostwa Świata, które odbędą się początkiem stycznia w Szwecji.

new, Damian Herman, źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.