pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 30 maja 2005
  • wyświetleń: 2754

PALF: Mistrz - Mistrzem Wiosny

W słoneczny, upalny i parny weekend rozegrano przedostatnią serię spotkań X edycji Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Pogoda sprawiła, że zawodnicy wolno poruszali się po boisku, co odbiło się nietylko na skuteczności (padło w tej kolejce tylko 19 bramek), ale także na jakości gry.

W sobotnie popołudnie spotkały się na placu boju dwie drużyny zamykające ligową tabelę. Dość nieoczekiwanie OKS wygrał i tym samym wywalczył swoje pierwsze punkty na wiosnę.
Niedzielne zmagania rozpoczął pojedynek Żubrów z ekipą beniaminka – Ridersami i mimo początkowych kłopotów kadrowych, drużyna pod kierunkiem Dawida Ochmana zgarnęła komplet punktów.

Dzięki wygranej z Prodrexem drużyna Mieszka wskoczyła po tej kolejce na podium i o to miejsce będzie za tydzień walczyła w „korespondencyjnym” pojedynku z pauzującym tej niedzieli ATSem Jakub.

Mecz dwóch niepokonanych dotąd na wiosnę drużyn, który miał być hitem kolejki niestety zawiódł swoim poziomem. Nowokreowany mistrz El-Ra po bardzo przeciętnym meczu w najskromniejszych wymiarach pokonała nowego wicemistrza Relaks i tym samym został najlepszą drużyną wiosny.

W ostatnim meczu XXI kolejki także padła tylko jedna bramka. Szybkie Banany po słabym meczu zostawiły w pokonanym polu Ringówkę.

Bardzo interesująco wygląda czołówka strzelców. Prowadzi z 26 bramkami Tomek Wala z El-Ry, a o dwa trafienia mniej ma Rafał Czernecki z Żubrów i pomiędzy tymi zawodnikami powinna rozstrzygnąć się rywalizacja na najskuteczniejszego zawodnika.

Była to też jak dotąd „najbrutalniejsza” kolejka gdyż sędziowie pokazali 5 żółtych i dwie czerwone kartki. Na prowadzeniu w klasyfikacji Fair Play umocnił się team Żubrów z czterema punktami karnymi.

Komplet wyników XXI kolejki:

sobota, 28 maja 2005
OKS Merkury II Poligon – LMB Rutgers 3:2 (2:2)
Bramki dla Poligonu: Wojciech Fórman (dwie), Tomasz Wybrańczyk
Bramka dla Rutgersów: Rafał Piotrowski, Adam Szafron
Żółta kartka: Tomasz Wybrańczyk (OKS Poligon)
Arkadiusz Starościak (OKS Poligon) – pauzuje w następnym meczu

niedziela, 29 maja 2005
Żubry – Riders 4:2 (2:1)
Bramki dla Żubrów: Rafał Czernecki (trzy), Dawid Ochman
Bramki dla Ridersów: Kamil Paliczka (dwie)

Mieszko – Prodrex 4:2 (3:1)
Bramki dla Mieszka: Dawid Otremba (dwie), Tomasz Paszek, Bartosz Maszudziński,
Bramki dla Prodrexu: Zbigniew Witoszek, Dariusz Niemiec

El-Ra Łąka – Relaks 1:0 (1:0)
Bramka dla El-Ry: Tomasz Wala
Czerwona kartka: Jacek Widłok (El-Ra) – pauzuje w następnym meczu

Szybkie Banany – Ringówka Ćwiklice 1:0 (0:0)
Bramka dla Szybkich Bananów: Bartosz Fuławka
Żółta kartka: Damian Gruszka (Szybkie Banany)
Czerwona kartka: Andrzej Minkiewicz (Ringówka) – za dwie żółte – pauzuje w następnym meczu

pauza: ATS Jakub

Andzejek

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.