pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 19 marca 2005
  • wyświetleń: 1641

Plebiscyt Głosu Pszczyńskiego dobiega końca - prow

Powoli dobiega końca czwarty Plebiscyt „Głosu Pszczyńskiego” na działacza, trenera i sportowca roku 2004. Na swoich kandydatów można jeszcze głosowa do końca marca. Aktualna klasyfikacja przedstawia się następująco. W kategorii „Sportowcy” prowadzi Przemysław Pitry, przed Pawłem Oszek i Barbarą Pilch.

Pitry to zawodnik Zagłębia Sosnowiec - tak błyskotliwej kariery nie zrobił jeszcze chyba nikt w pszczyńskim sporcie. Jeszcze w czerwcu biegał po boiskach okręgówki, by po trzech miesiącach być na ustach całego sportowego Sosnowca. Przebojem wdarł się do podstawowej jedenastki Zagłębia, w wielu meczach nie tylko strzelał bramki i asystował, ale był pierwszoplanową postacią swojego zespołu. Godny przykład do naśladowania dla piłkarskiej młodzieży. W zimie zainteresowane nim były Legia Warszawa i Amica Wronki, jednak na dwutygodniowe testy pojechał do walczącego o awans do włoskiej Serie A AC Torino i nie odbiegał poziomem od pozostałych zawodników.

W kategorii „Trenerzy” prowadzi Henryk Wita. Zaraz za nim plasuje się Paweł Wrzeszcz i Janusz Friebe. Henryk Wita - jako piłkarz grał w pierwszoligowych ROW Rybnik i ŁKS Łódź, drugoligowym Starze Starachowice, potem wiele lat grał i trenował w LKS Stara Wieś. Jest wychowawcą takich piłkarzy, jak Bogdan Prusek, Sebastian Orlik, Damian Furtok, Rafał Duży. Obecnie trenuje najmłodszych piłkarzy w ATS Orły Mirosława K.

W kategorii „Działacze” na pierwszym miejscu znajduje się Mirosław Kobiór - organizator i działacz sportowy, założyciel Amatorskiego Towarzystwa Sportowego „Orły Mirosława K.”, mający duże zasługi w rozwoju piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Drugie miejsce zajmuje Mieczysław Leśniak, a trzecie Witold Brauntsch.

ups / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.