Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 2 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 1206

XV Puchar Starosty: eliminacje

Zakończono rozgrywki grupowe XV Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego rozgrywanego na boisku "Orlik" przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

XV Puchar Starosty - I dzień
Pierwszy dzień XV Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego za nami · fot. POSiR Pszczyna


XV Puchar Starosty - wyniki I dnia, harmonogram II dnia

Jubileuszowy turniej organizowany przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zgromadził na starcie 17 zespołów. Drużyny zostały podzielone na cztery grupy, z których trzy liczyły po cztery zespoły, a jedna pięć. Awansem do kolejnej fazy turnieju premiowane były dwa najlepsze zespoły z każdej grupy oraz jedna drużyna z miejsca trzeciego z najlepszym bilansem. Pierwszy dzień turnieju obfitował w wiele emocji. W dwóch pierwszych grupach pojedynki były bardzo wyrównane, a o zwycięstwie decydowały gole w końcowych minutach meczów. W grupie C mimo falstartu w pierwszym spotkaniu, zwyciężyli gracze Profi M Tec. W grupie D, po rezygnacji z udziału w turnieju ekipy Żubrów zagrały cztery zespoły.

Ostatecznie awans do turnieju finałowego uzyskały drużyny: RetroRapid Bielsko-Biała, OKS 4 Kąty Pszczyna, Ełka Team Pszczyna, Alma Miedźna, Profi M Tec Pszczyna, Mieszko Pszczyna, Restauracja Piast, Bau-Mat Poręba oraz Jesiony Tychy (jako najlepszy zespół z trzecich miejsc).

Dla zespołów, które nie uzyskały awansu nie jest to wcale koniec turniejowej przygody. W niedzielny poranek mają możliwość wziąć udział w turnieju pocieszenia, który rozpoczniemy o godzinie 9:00 (wszystkie zainteresowane drużyny powinny stawić się na "Orliku" do godziny 8:50; w zależności od liczby chętnych zostanie ustalony system rozgrywek). Po zakończeniu turnieju pocieszenia rozpocznie się główna część drugiego dnia rozgrywek. Drużyny, które wywalczyły awans zmierzą się w trzech grupach trzyzespołowych. Awans do półfinałów zdobędą zwycięzcy grup oraz jedna drużyna z drugiego miejsca z najlepszym bilansem. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 12:30. Wszystkie wyniki pierwszego dnia turnieju oraz szczegółowy harmonogram turnieju głównego drugiego dnia rozgrywek znajduje się w dziale "PLIKI DO POBRANIA".

źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.