pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 6 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1758

Zajęcia na ściance wspinaczkowej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Wspinaczka to bardzo ciekawa, atrakcyjna i wyzwalająca adrenalinę dyscyplina sportu. Jednak uczestnicy zajęć uprawiają ją raczej amatorsko, w celu poprawy własnej sprawności fizycznej i koordynacji. Adresatem zajęć organizowanych przez UKST "Diablak" jest przede wszystkim młodzież szkół powiatu pszczyńskiego.

Zajęcia na ściance wspinaczkowej


Uczestnicy piątkowych zajęć doskonalili poznane wcześniej techniki wspinaczkowe. Nowi uczestnicy poznali podstawowe zasady asekuracji i wspinania oraz praktycznie je przećwiczyli, poprawiając i doskonaląc technikę. Cieszy fakt, że coraz więcej osób jest zainteresowanych tą formą rekreacji. Amatorzy wspinaczki przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo oraz o jak najlepsze wykorzystanie czasu, żeby jak najwięcej się nauczyć i technicznie poćwiczyć. Jako organizatorzy tych wyjazdów mamy nadzieję, że uda nam się rozbudzić zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej wśród młodzieży naszego powiatu
i kontynuować systematyczne wyjazdy szkoleniowe. Ciągle liczymy na zainteresowanie tą formą rekreacji uczniów pszczyńskich szkół. Ze swej strony dokładamy wszelkich starań, aby zajęcia były jak najbezpieczniejsze i jak najbardziej efektywne.

Bardzo cieszymy się z faktu, iż w zajęciach tych bierze udział duża grupa młodzieży z Gimnazjum nr 2 z Woli, pod opieką Pani Marty Mroczki. Biorąc pod uwagę bardzo dobrze rozwijającą się współpracę z tym gimnazjum i przychylność Dyrektora tej szkoły Pani Barbary Bandoły, zapraszamy do współpracy z nami również zainteresowanych nauczycieli z pozostałych szkół powiatu pszczyńskiego.Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym wyjeździe na ściankę, który odbędzie się 26 czerwca 2015r. a szczegóły i zapisy na stronie Klubu www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Agnieszka i Artur Wojciechowie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj