pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 9 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1680

Mikołajkowe Zawody Pływackie

6 grudnia na basenie w Publicznym Gimnazjum nr 4 w Pszczynie spotkali się młodzi pływacy z terenu powiatu pszczyńskiego, którzy na co dzień szlifują swoje pływackie umiejętności w Pszczyńskim Centrum Rekreacji.

Dzień Świętego Mikołaja, między innymi patrona dzieci i żeglarzy, był świetną okazją, aby sprawdzić swoje umiejętności pływackie, aby mogli się ze sobą spotkać i porozmawiać rodzice i bliscy naszych młodych pływaków.

Zawody podzielone były na dwie tury - w pierwszej spotkały się dzieci pływające z deską, w drugiej turze mogliśmy zobaczyć w akcji dzieci szkół podstawowych, które mogły się zaprezentować we wszystkich stylach pływackich.

W rywalizacji dzieci pływających z deską do startu stanęło ponad 80 pływaków, jednak tutaj mniej liczył się czas osiągnięty przez zawodnika, a bardziej liczyła się umiejętność pokonania własnego lęku przed uczestnictwem w zawodach. W tej grupie wszystkie dzieci otrzymały od obecnego podczas zawodów Świętego Mikołaja złote medale i paczkę z słodyczami, a także pamiątkowy dyplom.

W drugiej części mogliśmy już poczuć atmosferę zawodów, również licznie obsadzona tura, w której prawie 50 młodych zawodników, rywalizowało we wszystkich stylach sportowych. Słowa pochwały należą się wszystkim uczestnikom, jednak wyróżnić należy takich pływaków jak: Krzysztof i Kamil Kwoska, Agnieszka Nosek, Kamila Mirek, Aneta i Kamila Krzyżanowskie, Katarzyna Ziemba, Magdalena Motyka, Kamil Mikołajczyk.

Wszyscy zawodnicy startujący w drugiej turze otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i drobne gadżety - kubki, czepki pływackie, długopisy, słodycze.

Organizatorzy pragną podziękować Dyrekcji Publicznego Gimnazjum nr 4 w Pszczynie i wszystkim sponsorom, którzy pomogli w organizacji zawodów.

Propagując ideę, że wszystkie zawody dla dzieci winny być bezpłatne, także i teraz udział w zawodach nie wymagał żadnego wpisowego.

Janusz Mirek

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.