pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 14 sierpnia 2014
  • 31 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 4526

Foto: V Rajd Koroną Zapory

Goczałkowice-Zdrój to raj dla amatorów dwóch kółek. Osoby, dla których rower jest sposobem na wypoczynek mogą tutaj bezpiecznie przemierzać ścieżki Wiślanej Trasy Rowerowej lub Międzynarodowego Zielonego Szlaku Greenway. Szlaki te obejmują takie atrakcje turystyczne Ziemi Pszczyńskiej, jak: zbiornik zwany Jeziorem Goczałkowickim, Korona Zapory, stawy położone w Dolinie Wisły, Ścieżka Dydaktyczno-Przyrodnicza.

Organizatorzy "Piątego Rajdu Rowerowego Koroną Zapory" w Goczałkowicach nie spodziewali się tak dużej frekwencji. Wystartowało ponad 250 osób w różnym wieku. Punktualnie o godzinie 15.00 jadący na kładzie komandorzy rajdu Mieczysław Pałka i Paweł Kanik dali sygnał do startu.

Trasa rajdu liczyła sobie ok. 23 kilometry. Jej start zlokalizowano przy hali "Goczuś". Uczestnicy przejechali następnie ulicą Szkolną, Koroną Zapory i szlakami rowerowymi w Zabrzegu i Goczałkowicach-Zdroju, by wrócić pod halę sportową.

Rajd eskortowały dwa wozy policyjne Pszczyńskiej Powiatowej Policji oraz pojazd OSP Goczałkowice - Zdrój pod dowództwem Pana Tomasza Złociaka. Kolumnę rowerzystów zamykał ambulans Pogotowia Ratunkowego NZOZ Pszczyna oraz wóz serwisowy z firmy Artex Andrzej Płonka.

V Rajd Rowerowy Koroną Zapory - 31.08.2014 · fot. Paweł Kanik


Na metę rajdu uczestnicy dotarli po niespełna dwóch godzinach, gdzie czekała na nich grochówka oraz kiełbasa z grilla.W rolę konferansjera, podobnie jak w ubiegłym roku, wcielił się niezastąpiony Tadeusz Przybyła, a muzykę przygrywał Dawid Szłapa. Następnie starosta pszczyński, prezes zarządu Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu Paweł Sadza nagrodził najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu. Nagrody otrzymała także najliczniejsza rodzina, która wzięła w nim udział.

Rajd był imprezą nieodpłatną, a organizatorem był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju we współpracy z Gminą Goczałkowice-Zdrój.

BM / pless.pl, źródło: GOSiR Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.