pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 14 lutego 2014
  • wyświetleń: 3348

Powiatowe mistrzostwa w szachach

11 lutego w Szkole Podstawowej nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. księdza Jana Twardowskiego zostały rozegrane Szachowe Mistrzostwa Powiatu. Na starcie stanęło 84 zawodników, którzy reprezentowali 23 szkoły.

Wyniki zawodów szachowych

Najliczniejszą była grupa chłopców ze szkół podstawowych - aż 46. Nic dziwnego, że właśnie tam toczyła się najtwardsza batalia o 5 premiowanych awansem miejsc do zawodów rejonowych. Indywidualnie zwyciężył Fryderyk Kowalczyk z Suszca - niestety nie miał wsparcia kolegów z drużyny i nie udało mu się awansować. Pierwsze miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 1 z Pawłowic (Dominik Szmidt i Krystian Kurzaj) przed Szkołą Podstawową nr 2 z Pszczyny (Bartosz Skura, Olaf Grądalski). Trzecie miejsce zajęli gospodarze - Szkoła Podstawowa nr 18 z Pszczyny (Miłosz Jucha, Michał Klim).

Powiatowe Zawody Szachowe - 11.02.2014


W kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych walka o pierwsze miejsce toczyła się do ostatniej chwili, gdyż liderki zwycięskich szkół zgromadziły tyle samo punktów (6,5 na 7 możliwych). Dzięki dodatkowej punktacji Szkoła Podstawowa nr 2 (Karolina Więcek, Zofia Ulczok) wyprzedziła Szkołę Podstawową nr 1 z Pszczyny (Dominika Wiewióra, Irina Prakopiuk). Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 z Pawłowic (Klaudia Szmidt, Natalia Jaszewska).
Gimnazjum nr 2 z Pawłowic zdominowało rywalizację wśród chłopców. Nie było nic w tym dziwnego, ponieważ liderem drużyny był Witold Klepek, który podczas Mistrzostw Polski zajął w swojej kategorii wiekowej miejsce 4. Kilka punktów "dorzucił" jego kolega z drużyny Jakub Majewski, co zaowocowało aż 2,5 punktową przewagą nad Gimnazjum nr 1 z Pawłowic (Szymon Faruga, Tymoteusz Lewandowski) i Gimnazjum nr 1 w Pszczynie (Jan Lebioda, Karol Ćmok).

Zupełnie inny charakter miała walka wśród gimnazjalistek - nie było zdecydowanej faworytki zawodów. Aż trzy dziewczyny miały taką samą ilość punktów (5,5 pkt.): Katarzyna Bożek, Barbara Przybyła i Julia Mężyk. Wszystkie reprezentowały Gimnazjum nr 1 z Pawłowic, które wyprzedziło Gimnazjum nr 1 z Pszczyny (Magda Worek, Olga Kozik).

Zwycięskie szkoły otrzymały puchary i medale, a dzięki Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 18 w Pszczynie wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek.

new / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.