Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 15 października 2013
  • wyświetleń: 1015

Grand Prix w piłce ręcznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

POSiR Pszczyna zwyciężył w pierwszym turnieju w ramach Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w Piłce Ręcznej. Inauguracyjne tegoroczną edycję zawody zostały rozegrane w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju.

Grand Prix w Piłce Ręcznej - wyniki turnieju w Goczałkowicach-Zdroju

Do rywalizacji przystąpiło siedem ekip. W grupie A z kompletem trzech wygranych do półfinału awansował POSiR. Drugie premiowane awansem do najlepszej "czwórki" miejsce uzyskali Bielszczanie. Grupę B wygrał zespół HT Purple Roller, który miał tyle samo punktów, ale lepszy bilans bramkowy od Strzemieszyc. Zespół Grzegorza Mazura także uzyskał przepustkę do półfinałów. Na tym etapie Strzemieszyce nie dały jednak rady pszczynianin, z którymi ulegli 3:5. W drugim półfinale "fioletowy walec" prowadził już z Bielszczanami 5:1, ale młoda drużyna ze stolicy Podbeskidzia nie poddała się i odrobiła straty, a potem sama wyszła na prowadzenie i wygrała ostatecznie 7:6. Warto dodać, że dającą awans do finału bramkę drużyna prowadzona przez Leszka Justyniaka zdobyła na sześć sekund przed końcem meczu.

Wielkich emocji dostarczył również mecz finałowy. Po regulaminowych 15 minutach był remis 7:7. W dogrywce o jedną bramkę lepsi okazali się szczypiorniści prowadzeni przez Macieja Wiśniewskiego, dzięki czemu triumfowali w pierwszym turnieju. Trzecie miejsce zdobyły Strzemieszyce.

Drugi turniej zostanie rozegrany w hali w Suszcu 10 listopada. Już teraz można się zgłaszać do zawodów. Wystarczy tylko napisać mail?a (sport@posir.pszczyna.pl z dopiskiem "Grand Prix) i wpisać: nazwę zespołu, imię i nazwisko osoby zgłaszające, telefon kontaktowy.

Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w Piłce Ręcznej, hala "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju, 13.10.2013
Klasyfikacja I turnieju:
1. POSiR Pszczyna, 2. Bielszczanie, 3. Strzemieszyce Team, 4. HT Purple Roller, 5. Stara Gwardia, 6. AZS UŚ Katowice, 7. Marklowice.

Wyróżnieni zawodnicy: Kamil Janicki (POSiR Pszczyna) i Mateusz Kowala (Bielszczanie).

Klasyfikacja generalna: 1. POSiR Pszczyna (10 punktów), 2. Bielszczanie (8), 3. Strzemieszyce Team (6), 4. HT Purple Roller (5), 5. Stara Gwardia (4), 6. AZS UŚ Katowice (3), 7. Marklowice (2).

[url=plus.google.com/photos/102968622839286612213/albums/5934491239745581921]Zobacz zdjęcia z turnieju[/url]

źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.