Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 18 października 2013
  • wyświetleń: 2494

Dwa medale dla klubu Szatanik

Mistrzostwa Świata w Tang Soo Do okazały się szczęśliwe dla zawodników Fight Club Szatanik. Zawodnicy przywieźli do kraju dwa medale.

Szatanik, medal
Zawodnicy Fight Club Szatanik zdobyli 2 medale: złoty i brązowy.


W dniach 11-13 października w Rotterdamie odbyły się kolejne Mistrzostwa Świata w Tang Soo Do. Wzięli w nich udział zawodnicy pszczyńskiego Fight Club Szatanik.

Sportowcy wrócili do kraju z dwoma medalami. Brązowy medal wywalczył Robert Szatanik w kategorii senior 84+ masters black belt , a złoty medal otrzymał Kamil Sikora w kategorii 84+ senior stopni uczniowskich do 5 kup.

---

Tang Soo Do jest koreańską sztuką walki. Mocny wpływ na jej powstanie miało karate oraz systemy chińskie. Tang Soo Do często określa się jako "koreańskie karate". Nazwa tej sztuki walki oznacza "chińską sztukę walki rękami" (Tang - nazwa jednej z dynastii Chin, w języku koreańskim słowo to oznacza "chiński", su - ręka, cios obrona, do - droga, sztuka, sposób życia. Całość oznacza "droga ręki dynastii Tang" albo "droga chińskiej ręki".

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.