Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 7 października 2013
  • wyświetleń: 5384

Suszec: zawody międzyośrodkowe

XI Międzyośrodkowe Zawody Sportowe Pszczyna - Suszec 2013, za nami. Emocje były tak wielkie, że przed samym wręczeniem Pucharu Starosty, zabrakło prądu i fanfary zostały wykrzyczane a capella.

Do samego końca wyniki były nieznane. Emocje rosły z każdym odbieranym medalem za dzielną postawę w wielkich rozgrywkach. W finale walczyli uczestnicy: WTZ Sosnowiec, WTZ Pszczyna, dwie drużyny z ŚDS Pszczyna, uczestnicy Świetlicy Opiekuńczo Terapeutycznej w Pszczynie, wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego Pszczyny, WTZ Chełmem, WTZ Port Bielsko - Biała, WTZ Chorzów, ŚDS i WTZ Bielsko Biała oraz dzieci z Świetlicy Socjoterapeutycznej OMBR Pszczyna.

Drużyny walczyły ramię w ramię. Największe zainteresowanie wzbudziła waleczna postawa dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej z OMBR. W przeciąganiu liny dzieci walczyły jak równy z równym, zdobywając 2 miejsce i tym samym wywołały niesamowity aplauz na widowni jak i wśród innych zawodników. Przeciąganie liny, to konkurencja, która co roku budzi największe emocje. Walka była zagorzała. Najsilniejszymi zawodnikami tego finału zostali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pszczynie.Przeciąganie liny było ostatnią konkurencją wielkiego finału. Emocje były już wielkie, a tu dopiero medale przed nami. Walka była bardzo wyrównana, drużyny bardzo dobrze przygotowane, a na podium tylko trzy wolne miejsca. Trzecie miejsce zdobyli uczestnicy WTZ z Sosnowca, drugie WTZ Bielsko Biała PORT, a pierwsze po raz czwarty zdobyła drużyna z ŚDS Pszczyna.

XI Międzyośrodkowe Zawody Sportowe dla Osób Niepełnosprawnych Pszczyna - Suszec 2013 · fot. Katarzyna Krawczyk


Ta grupa jeden Puchar Starosty ma już na stałe u siebie. Po wspólnej naradzie cały zespół zdecydował, że puchar przekaże drużynie z drugiego lub trzeciego miejsca. Finalnie z pucharem do domu wyjechali zawodnicy z WTZ z Sosnowca.

XI Międzyośrodkowe Zawody Sportowe Pszczyna - Suszec 2013, za nami. Wiele emocji, wiele pracy, ale i wiele radości zostało po naszej stronie. Medale na piersi, dyplomy w ramkach i znów trzeba nam czekać cały rok.

Organizatorem zawodów był Ośrodek Matka Boża Różańcowa w Pszczynie. Zawodnicy walczyli o Przechodni Puchar Starosty Pszczyńskiego. Starosta ufundował również medale i statuetki do odznaczeń za osiągnięcia indywidualne i grupowe. Honorowy patronat nad zawodami objął Dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej - Ks. dr Krzysztof Bąk, Starosta Pszczyński - Pan Paweł Sadza oraz Wójt Gminy Suszec - Pan Marian Pawlas.

Współorganizatorem zawodów był Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie przy ul. Zamenhofa, gdzie rozgrywały się eliminacje oraz Gminny Zespół Oświaty i Sportu w Suszcu - obiekt Hali Sportowej przy ul. Szkolnej był areną finałową. Finansowanie zawodów odbyło się ze środków PFRON przy udziale środków otrzymanych od Fundacji Caritas Katowice. Za otrzymane środki oraz wsparcie Patronów i Współorganizatorów dziękujemy.

Słowa podziękowania kierujemy również do Dyrekcji, Wychowawców i Opiekunów, a nade wszystko do Wolontariuszy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie i Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie - Łące. Bez Waszej pomocy organizacja zawodów byłaby bardzo trudna albo wręcz niemożliwa.

Bernadeta Jonkisz

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.