pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 20 listopada 2012
  • wyświetleń: 3292

Debiut siatkarek UKS Centrum

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

W Gilowicach i Tychach rywalizowały w miniony weekend zespoły UKS Centrum Pszczyna w miniony weekend. Dla obu drużyn były to pierwsze oficjalne zawody z udziałem innych klubów.

UKS Centrum siatkówka 1999
Zespół z rocznika 1999 wziął udział w Gimnajzalnym Turnieju Siatkówki w Gilowicach. · fot. POSiR Pszczyna


UKS Centrum siatkówka 2000
Drużyna z rocznika 2000 rywalizowało w Tychach w rozgrywkach minisiatkówki ŚZPS. · fot. POSiR Pszczyna


W Gilowicach rywalizował zespół z rocznika 1999. Podopieczne trenera Jarosława Płachno wzięły udział w zmaganiach, które zorganizowane zostały przez MUKS Gilus Gilowice. Oprócz ekip gospodyń i naszej ekipy, w rywalizacji wzięły udział jeszcze dwie drużyny z Oświęcimia.

Pierwszym rywalem pszczynianek był UKS Setbol Oświęcim. Początek nie był optymistyczny, bo to rywalki objęły przewagę. Po kilku minutach gry z pszczyńskich siatkarek spadł stres i od razu miało się to przełożenie na zdobywane punkty. Porażki w pierwszym secie nie udało się jednak uniknąć, ale druga część spotkania była już zupełnie inna. Po bardzo wyrównanej grze UKS Centrum przegrał na przewagi, a w całym meczu 0:2. W drugim spotkaniu rywalem była druga z oświęcimskich ekip. Chociaż woli walki nie można odebrać dziewczynom, to mecz nie wyszedł naszym dziewczynom i ponownie ze zwycięstwa 2:0 cieszyły się oświęcimianki. Trzecim rywalem był zmierzający do zwycięstwa w całym turnieju Gilus. Pszczynianki tanio skóry jednak nie sprzedały i w drugim secie toczyły równorzędną walkę. Gospodynie szalę zwycięstwa przechyliły dopiero w dwóch ostatnich akcjach meczu.

Gimnazjalny Turniej Siatkówki Dziewcząt klas I, Gilowice, 17 listopada
1. MUKS Gilus Gilowice, 2. UKS Setbol Oświęcim, 3. SP 11 Oświęcim, 4. UKS Centrum Pszczyna.

UKS Centrum Pszczyna zagrał w składzie: Anna Folek, Bernadeta Stryczek, Natalia Humska, Nastazja Zajączkowska, Magdalena Beczała, Magdalena Skotnica, Magdalena Gazda, Katarzyna Krasoń, Julia Jagodzińska, Martyna Sęk. Trener: Jarosław Płachno.

Siatkarki UKS Centrum w Gilowicach - 17.11.2012 · fot. POSiR Pszczyna


Zespół z rocznika 2000 zadebiutował w rozgrywkach minisiatkówki (czwórki) Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. Pierwszy turniej został rozegrany w Tychach, a UKS Centrum wystawił dwa składy. Również po podopiecznych Mariusza Błaszczyka widać było stres przed debiutem. Pierwszy zespół rywalizował z MOSM-em Tychy, MOSiR-em Mikołów i Źródełkiem Katowice. Bilans pszczynianek to jedna wygrana (ze Źródełkiem) i dwie porażki. Druga ekipa już w pierwszym meczu stoczyła pasjonujący pojedynek z Olimpią Katowice. W rozgrywanym do jednego seta do 25 punktów meczu, pszczynianki prowadziły już 23:19, ale ostatecznie uległy 23:25. Jak się później okazało katowiczanki zwyciężyły w tej grupie. W kolejnych dwóch odsłonach UKS Centrum przegrał z Źródełkiem Katowice (I zespół) i Orłem Kozy. W przyszłą niedzielę ponownie w Tychach odbędzie się drugi turniej. Będzie więc okazja do rewanżu!

I etap wojewódzki rozgrywek minisiatkówki (czwórki), Tychy, 18 listopada
Grupa I: 1. MOSM I Tychy, 2. MOSiR Mikołów, 3. UKS Centrum I Pszczyna, 4. Źródełko II Katowice.
Grupa II: 1. Olimpia I Katowice, 2. Orzeł Kozy, 3. Źródełko I Katowice, 4. UKS Centrum II Pszczyna.

UKS Centrum Pszczyna zagrał w składzie: Natalia Poleś, Weronika Cierpioł, Agnieszka Kędzior, Agata Larysz, Iwona Anderko, Olimpia Skrobol (zespół I) oraz Magdalena Kapias, Natalia Szmuk, Katarzyna Czorny, Zofia Gmur, Antonia Marzec, Wiktoria Puchałka (zespół II). Trener: Mariusz Błaszczyk.

Siatkarki UKS Centrum w Tychach - 18.11.2012 · fot. POSiR Pszczyna

źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj