pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 20 listopada 2012
  • wyświetleń: 1264

Elgór+Hansen i KM&BM prowadzą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Elgór+Hansen Milowice i KM&BM Pszczyna odniosły swoje drugie zwycięstwo 3:0 w tym sezonie Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice. W drugiej kolejce rozgrywanej tym razem w Goczałkowicach-Zdroju najciekawiej było w meczu Pszczyńskich Żubrów z ekipą Brzeszcze Team.

LS 2012/2013 2. kolejka
Pszczyńskie Żubry z ekipą Brzezcze Team stoczyli pięciosetowy pojedynek. · fot. GOSiR Goczałkowice-Zdrój


Druga kolejka Ligi Siatkówki rozpoczęła się od spotkania Golden Boys'ów z New Vision. W inauguracyjnym secie wysoko wygrali "Złoci chłopcy". Druga odsłona miała już zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg, a w końcówce na dwupunktową (21:19) przewagę wyszli strumienianie. Ostatecznie w tej części meczu górą był zespół z Czechowic-Dziedzic, który zwyciężył również i w trzecim secie, a w całym meczu 3:0.

Golden Boys Czechowice-Dziedzice - New Vision Strumień 3:0 (25:11, 25:23, 25:17)

Pięciosetowy mecz rozegrali gracze Pszczyńskich Żubrów z Brzeszczami. Wydawało się, że pierwszy set padnie łupem ekipy z Małopolski, która wygrywała 20:16, a potem 23:18. Pszczynianie odrobili jednak te straty i zwyciężyli ostatecznie 27:25. Podrażnieni takim obrotem sprawy rywale znakomicie rozpoczęli drugą partię - od prowadzenia 7:1. Po raz kolejny zespół prowadzony przez Janusza Woźnikowskiego zniwelował starty i sam miał nawet piłkę setową. Tym razem na przewagi wygrali jednak brzeszczanie. Dwoma następnymi setami znów obie drużyny podzieliły się sprawiedliwie, dlatego o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. W nim lepsi okazali się siatkarze z Brzeszcz, którzy zainkasowali dwa oczka.

Pszczyńskie Żubry - Brzeszcze Team 2:3 (27:25, 27:29, 25:20, 18:25, 11:15)

Drugie zwycięstwo 3:0 w tym sezonie odniósł Elgór+Hansen, mistrz LS 2012. Tym razem okazał się lepszy od beniaminka z Pszczyny. Po pierwszym secie, choć wygranym przez zespół Rafała Krasińskiego, nie można było byc pewnym, że ten mecz zakończy się w trzech partiach. Pierwsza była bardzo zacięta, ale więcej zimnej krwi w końcówce zachowanej przez milowiczan zadecydowała, że to oni zwyciężyli na przewagi. Tymczasem i w drugiej części meczu triumfował Elgór+Hansen. To wyraźnie przybiło POSiR Team, który już na początku trzeciego seta przegrywał pięcioma oczkami (3:8). Pszczynianie walczyli o lepszy wynik i nawet zniwelowali straty do jednego punktu (20:21), ale w końcówce ekipa ze Zagłębia znów okazała się skuteczniejsza.
POSiR Team Pszczyna - Elgór+Hansen Milowice 0:3 (27:29, 22:25, 21:25)

Mecze KM&BM ze Sokołem śmiało można nazwać klasykiem pszczyńskich amatorskich rozgrywek siatkarskich. Pierwsze spotkanie w tym sezonie zawiodło jednak kibiców. Trzy punkty zdobyło KM&BM, dzięki czemu podobnie jak Elgór+Hansen przewodzi w tabeli bez starty punktu i seta. To na pewno zmieni się już w najbliższą niedzielę, kiedy dojdzie do bezpośredniego starcia pomiędzy tymi zespołami i któraś z drużyn straci pierwsze punkty. Tym razem mecze zostaną rozegrane w hali POSiR w Pszczynie.
KM&BM Pszczyna - Sokół Pszczyna 3:0 (25:14, 25:21, 25:20)

3. kolejka LS, 25 listopada, hala POSiR w Pszczynie
9.00 POSiR Team Pszczyna - Golden Boys Czechowice-Dziedzice
10.30 New Vision Strumień - Pszczyńskie Żubry
12.30 Elgór+Hansen Milowice - KM&BM Pszczyna
14.00 Sokół Pszczyna - Brzeszcze Team.

LS: Elgór+Hansen i MB&BM na prowadzeniu - 18.11.2012 · fot. GOSiR Goczałkowice-Zdrój

źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj