Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 22 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 2466

Rusza PALP i liga Typerów

W nadchodzący weekend ruszy 10 jubileuszowy sezon Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich latach startujemy z podziałem na trzy klasy rozgrywkowe.

PALP: Piłki 2012/2013
fot. Andzejek


PALP - Regulamin Rozgrywek 2012/2013
PALP Karta zgłoszenia zawodników 2012/2013

We wtorek odbyło się spotkanie przed startem ligi. Do 10 sezonu na trawiastych boiskach zgłosiło się ostatecznie 35 drużyn, czyli dokładnie tyle ile w poprzednim sezonie. Nieco inaczej będzie wyglądał jednak stan liczebny w poszczególnych ligach.

W pierwszej lidze do rozgrywek nie zgłosił się zespół POSiR i w jego miejsce organizatorzy postanowili nie dołączać żadnej innej drużyny. Tym sposobem w 1 lidze zagra 13 drużyn. W lidze drugiej zespół KWCH połączył się ze spadkowiczem KECHem i pod tą nazwą zespół grać będzie na zapleczu I ligi. Tu zatem status quo mamy 12 zespołów. W najniższej klasie rozgrywkowej zabraknie z kolei Drużyny Fryzjera, pojawiły się jednak trzy nowe zespoły: Davex Pszczyna, Piasek City i Mistrzunieniunie. Tym też sposobem liga trzecia w sezonie 2012/2013 liczyć będzie 10 drużyn.

Z nowości regulaminowych to zasady spadków i awansów. W nadchodzących rozrywkach organizatorzy zrezygnowali z baraży na koniec sezonu. Pewne jest że z I i II ligi spadną bezpośrednio po trzy zespoły. Awans z kolei zapewnią sobie dwie czołowe drużyny z ligi II i III, jeśli jednak któraś z drużyn z ligi wyższej nie przystąpi do kolejnego sezonu wówczas jej miejsce zajmie najwyżej sklasyfikowany zespół z ligi niższej. Warto zatem walczyć o jak najwyższe miejsca w każdej lidze bowiem dodatkowy awans będzie można uzyskać jeszcze przed kolejnym sezonem.
Zmienił się także nieco system karania, za żółte kartki. Pierwsza pauza nastąpi po trzecim napomnieniu żółtym kartonikiem, a po piątym pauzować będziemy jak dotychczas dwa mecze. Kartka siódma i każda kolejna skutkować będzie meczem pauzy.

Pierwsza część ligowych rozgrywek rozpocznie się w niedzielę 26 sierpnia i potrwa do 4 listopada. W lidze II i III wszystkie mecze rozgrywane będą w weekendy, zaś w lidze I z uwagi na większą liczbę kolejek dwie rozegrane zostaną w tygodniu. Tradycyjnie wiosną prócz ligowych zmagań emocjonować się będziemy rozgrywkami Pucharu Ligi. Mistrza sezonu 2012/2013 poznamy najpóźniej do końca czerwca 2013 roku.

Przypominamy, że warunkiem przystąpienia do pierwszego meczu jest oddanie prawidłowo wypełnionej listy zgłoszeniowej (załącznik w plikach do pobrania) oraz wpłata pierwszej raty wpisowego.

Dodatkowo przypominamy, że drużyny są odpowiedzialne także za porządek na obiektach, na których rozgrywana jest liga oraz z zachowanie swoich kibiców.

A teraz to na co wszyscy już czekają terminarz pierwszych kolejek
(pełny harmonogram gier ukaże się wkrótce).

I liga - I kolejka - 26 sierpnia 2012 - niedziela - boisko Orlik
15:10 ATS Jakub Pszczyna - Mieszko Pszczyna (mecz o Superpuchar)
16:00 Sew-Met Piasek - Profi M tec Pszczyna
16:50 OKS Poligon Pszczyna - Ełka Team Pszczyna
17:40 Enigma Czechowice - Cadi-Car Pszczyna
18:30 Termex Pszczyna - Japi-Bud Piasek
19:20 Orły Mirosława K. - ConstructoR Tychy
pauza Gunners Biegier


II liga - I kolejka - 26 sierpnia 2012 (niedziela) - boisko Orlik
10:10 Antimadridista - Żubry Pszczyna
11:00 Relaks Katon Pub - Zielarze Czechowice
11:50 Brygada Kryzys - Wrona Produkcja
12:40 ZRB/Polandy - Elwo Pszczyna
13:30 KECH Pszczyna - Vein Jankowice
14:20 Zrwy Pszczyna - Trójca Pszczyna


III liga - 1 kolejka - niedziela - 2 września 2012 - boisko Orlik
15:00 DN Okna Rudołtowice - Piasek City
15:50 Rudołtowice - Promil Reaktywacja
16:40 Davex Pszczyna - Poligoners
17:30 Bau-Mat Poręba - Piasek United
18:20 Mistrzunieniunie - Undergrasosexoholics

Partnerem jubileuszowych rozgrywek Pszczyńskkiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej jest firma ArtGadżet.

Wraz ze startem ligi PALP rusza także zabawa Liga Typerów.
"Liga Typerów" to w pełni darmowy konkurs sportowy polegający na przewidywaniu wyników meczy piłkarskich. W naszej zabawie, udział może wziąć każdy kto interesujący się amatorskim futbolem rozgrywanym w Pszczynie, a zasady są na tyle proste, że można opanować je w 5 minut.

Będzie można typować wszystkie spotkania I, II i III ligi PALP.

Konkurs pozwala rywalizować z innymi graczami, jak również walczyć o atrakcyjne nagrody ufundowane przez Sklep Sportowy SPORTLAND z Pszczyny. Podkreślić trzeba, iż w tym roku Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji dołącza się również do organizacji zabawy. Stanowią oni o sukcesie całego przedsięwzięcia. Nagradzane będą pierwsze trzy osoby w każdej lidze.

Zasady konkursu Liga Typerów

Rejestracja
Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, do niczego nie zobowiązuje i nie wiąże się z żadną odpowiedzialnością. Konkurs polega na zgadywaniu wyników meczy piłkarskich, które są rozgrywane w realnym świecie, a dokładnie meczy Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Typować mogą wyłącznie zarejestrowani gracze.

Typowanie
Po rejestracji, zaloguj się, po czym zobaczysz mecze, które można typować. Przy każdym meczu do wyboru są pola w który trzeba zaznaczyć dokładny wynik. Możesz typować dowolną ilość meczy z danej kolejki, wszystkie lub tylko kilka.

Punktowanie
Za każdy dobrze wytypowany wynik meczu zainkasujesz 3 punkt! Jeśli jednak się pomylisz i padnie inny wynik niż przewidywałeś wtedy - dostajesz tylko 1 punktu! Gdy nie wytupujesz poprawnego zwycięzcy to otrzymujesz karny -1 punkt! Oznacza to, że nie warto strzelać i typować meczy w ciemno. Jeśli nie jesteś pewny jaki wynik typować, lepiej nie typować tego meczu wcale. Po dokonaniu typowania, możesz w każdej chwili zmienić swoje typy na inne. Oczywiście o ile wybrany mecz jeszcze się nie zaczął :) Typować można do rozpoczęcia danego meczu!

Po zakończeniu wszystkich meczy, podliczymy punkty wszystkich graczy i wyniki będzie można zobaczyć :"Tabela Rankingowa I , II , III. Swój rezultat zobaczysz bezpośrednio po zalogowaniu się na swoim koncie ile punktów zdobyłeś z wszystkie typowane mecze.
W przypadku zdobycia przez graczy równej ilości punktów o miejscu w tabeli decydują kolejno: więcej typowanych dokładnych rezultatów, mniej typowań.
Wszystkie pytania odnośnie zasad i innych kwestii możesz zadać pisząc! Zawsze znajdzie się ktoś kto udzieli ci odpowiedzi i pomocy.

>REJESTRACJA<

Życzymy przyjemnego korzystania z naszej strony, wielu wygranych i przede wszystkim - wielkich emocji sportowych!

Liga Typerów odbywa się pod patronatem medialny: posir.pszczyna.pl, pless.pl.

POSiR Pszczyna, źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.