pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 27 lutego 2004
  • wyświetleń: 4296

Podstarzyniec zwycięzcą turnieju

W Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Podstarzyńca zorganizowanym przez Pszczyńskie Stowarzyszenie Sportowe "PODSTARZYNIEC" oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie wystartowało 8 drużyn. Wśród uczestników pojawiła się drużyna Mocny z Mikołowa, która z małymi kłopotami, jednak pod eskortą pszczyńskiej policji dotarła na halę przy ulicy Basztowej.

Turniej pokazał, że piłkarze amatorzy także staczają fascynujące pojedynki. Na parkiecie hali MORiS-u nie brakowało im umiejętności, woli walki oraz ambicji. Rozstrzygnięcia często zapadały dosłownie w samych końcowych sekundach spotkań.

W eliminacjach grupowych swój strzelecki bakcyl pokazał Tomasz Wala z Instalbudu, który w meczu z Ringówką strzelił 6 goli, a całe spotkanie zakończyło się wygraną jego zespołu 9:0. W ogóle jego drużyna spotkania grupowe przeszła jak burza. Wygrała wszystkie mecze, zdobywając w nich 14 goli, nie tracąc przy tym żadnej. Coś zacięło się w półfinale gdzie spotkali się z gospodarzami Turnieju. Szybko objęli prowadzenie jednak olbrzymia ambicja i napór Podstarzyńca przyniósł im 2 bramki i awans do finału. Tam trafili na drużynę mikołowską, która w półfinale pokonała w rzutach karnych Bar Jakub. W dogrywce błysnął bramkarz Mocnego Sebastian Wojtyczka, który obronił wszystkie 3 rzuty karne. Nadzieja pszczyńskiego zespołu na awans do finału prysła jak bańka mydlana, mimo iż do remisu doprowadzili strzelając gola na 20 sekund przed końcem spotkania. W meczu o 3.miejsce także zabrakło im szczęścia. Prowadzili z Instalbudem już 2:0, lecz ci zdołali wyrównać, a następnie także w samej końcówce, zadać decydujące trafienie.

W finale gospodarze rozegrali swe najlepsze spotkanie. Po początkowym naporze mikołowian, przeszli do ataku, czego rezultatem były 3 bramki, których autorami byli Andrzej Żupa(2) i Marcin Dudziak.
Po wręczeniu nagród uczestnicy Turnieju przenieśli się do ćwiklickiej restauracji Ringówka, gdzie przy "złocistym napoju" dyskutowano o tym co wydarzyło się na Turnieju.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie dla: MORiS Pszczyna, Osiedle Podstarzyniec, "Dobromięs" Czesław Dudziak, Hurtownia Stali P.H.U. Łukasz Dopieralski, Kawiarnia "U Maji", Piekarnia - Ciastkarnia "Jasiek" S.C.
Dziękujemy także Szymonowi Cieszko za pomoc w przeprowadzeniu Turnieju.
Specjalne podziękowanie należy się firmie "JUKO" za wykonanie turniejowych koszulek.

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Podstarzyńca - 22.02.2004


Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Podstarzyńca
Hala MORiS Pszczyna 22 luty 2004r.

Statystyki


GRUPA A

Mieszko- Podstarzyniec 0:1
El-Ra - Bar Jakub 2:0
Mieszko - El-Ra 1:1
Podstarzyniec - Bar Jakub 3:4
Mieszko - Bar Jakub1:3
Podstarzyniec - El-Ra 2:1

drużyna, pkt., bramki
1. Bar Jakub, 6, 7:6
2. Podstarzyniec, 6, 6:5
3. El-Ra, 4, 4:3
4. Mieszko, 1, 2:5

GRUPA B

Ringówka Ćwiklice - Znicz Jankowice 0:2
Mocny Mikołów - Instalbud 0:2
Ringówka - Mocny 0:3
Znicz - Instalbud 0:3
Ringówka - Instalbud 0:9
Znicz - Mocny 1:2

drużyna, pkt., bramki
1. Instalbud, 9, 14:0
2. Mocny, 6, 5:3
3. Znicz, 3, 3:5
4. Ringówka, 0, 0:14

Mecz o 7.miejsce Mieszko - Ringówka 8:0
Mecz o 5 miejsce El-Ra - Znicz 2:0
I półfinał Bar Jakub - Mocny 1:1 k.0:1
II półfninał Podstarzyniec - Instalbud 2:1
Mecz o 3.miejsce Instalbud - Bar Jakub 3:2
Finał PODSTARZYNIEC - MOCNY MIKOŁÓW 3:0

Najlepszy Strzelec: TOMASZ WALA (Instalbud) 11 goli
Najlepszy Zawodnik: ANDRZEJ ŻUPA (Podstarzyniec)
Najlepszy Bramkarz: SEBASTIAN WOJTYCZKA (Mocny Mikołów)

Najlepsze drużyny wystąpiły w składzie:

PODSTARZYNIEC: Arkadiusz Dyrda, Józef Bałuch, Marcin Dudziak, Marek Chrapkiewicz, Maciej Grygier, Szymon Cieśla, Andrzej Żupa, Mateusz Żemła

MOCNY MIKOŁÓW: Sebastian Wojtyczka, Andrzej Syrek, Marcin Jasnoch, Jarosław Jaworski, Adam Ciwis, Paweł Ciwiś, Marek Ciwiś, Adrian Markiewicz

INSTALBUD: Marek Kempa, Mariusz Rycko, Adam Wala, Tomasz Wala, Dariusz Pająk, Tomasz Kroczek, Adrian Krawczyk, Marian Wrona, Zdzisław Machalica, Sebastina Kurowski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.