pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 13 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 2456

Friebe wygrywa w Mistrzostwach

W sobotę 9 kwietnia, już po raz dziesiąty, spotkali się w Łaziskach uczestnicy Mistrzostw powiatu mikołowskiego w tenisie stołowym, organizowanych dla pracowników oświaty i samorządu.

Na starcie stanęło 20 przedstawicieli oświaty i samorządu z Mikołowa, Orzesza, Ornontowic, Pszczyny, Katowic i oczywiście Łazisk.

Rywalizowano w czterech grupach eliminacyjnych. Po zakończeniu meczy grupowych, zwycięzcy czterech grup awansowali do grupy finałowej (I-IV), w której również grano sprawdzonym i chyba najbardziej sprawiedliwym systemem, "każdy z każdym".

Zawodnicy zajmujący odpowiednio miejsce drugie w grupach eliminacyjnych, w kolejnym etapie walczyli o pozycje V - VIII, z trzecich miejsc o pozycje IX-XII, itd.

W każdym pojedynku widać było dobre przygotowanie zawodników, popartą walką o każdy punkt; wszystkie mecze w opinii uczestników i obserwatorów, stały na bardzo wysokim poziomie.

Mimo, że nie najważniejszy był wynik, a jedynie dobra zabawa, zwycięzca mógł być tylko jeden i został nim, z kompletem zwycięstw, reprezentujacy Zespół Szkół z Pszczyny - Janusz Friebe. Drugie miejsce zajął Jarek Majewski (Mikołów), trzeci był W.Drwięga (Łaziska), a czwarty Czesław Stokłosa (Ornontowice).

W zawodach uczestniczyła również jedna kobieta - Ilona Kruzel (Mikołów), która zwyciężyła w grupie walczącej o miejsca XIII-XVI, pokonując trzech rywali.

W pozostałych grupach zwyciężali: o miejsca V-VIII: M.Duży (Łaziska), o miejsca IX-XII - R.Sikora (Mikołów), o miejsca XVII - XX - R.Kurzok (Mikołów - Mokre). Zwycięzcy otrzymali dyplomy, pamiątkowe statuetki oraz nagrody ufundowane przez MOSiR i sponsora.

Janusz Friebe / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.