pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 28 lutego 2011
  • wyświetleń: 3847

Mistrzostwa szachowe w SP nr 18

25 lutego w Szkole Podstawowej nr 18 w Pszczynie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół w szachach. Zawody te tradycyjnie gromadzą najlepszych szachistów z okolicy. W tym roku na starcie stanęło aż 117 uczniów, którzy reprezentowali 20 szkół. Każdy z zawodników rozgrywał 7 partii, z których każda mogła trwać 30 minut. Wynik dwóch najlepszych reprezentantów szkoły decydował o miejscu w klasyfikacji drużynowej.

Mistrzostwa szachowe w SP nr 18


Wśród chłopców ze szkół podstawowych triumfowała Szkoła Podstawowa nr 2 z Pawłowic. Zwycięstwo zapewnił jej Witold Klepek- aktualny finalista Mistrzostw Polski oraz Jakub Majewski. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 z Pszczyny w składzie Mateusz Mulet i Jan Lebioda. Losy pierwszego miejsca rozstrzygnęły się w ostatniej, niezwykle dramatycznej rundzie. Awans do zawodów rejonowych wywalczyły Szkoła Podstawowa z Pielgrzymowic i Szkoła Podstawowa nr 1 z Pawłowic.

Równie ciekawa była rywalizacja wśród chłopców z gimnazjów. Tu zwyciężyło Gimnazjum nr 2 w Woli w składzie Piotr Mucha (również finalista Mistrzostw Polski), który podobnie jak Witold Klepek zwyciężył we wszystkich partiach. Dzięki temu, że drugi zawodnik z drużyny- Damian Sacha dołożył 5 punktów, Wola awansowała z punktem zapasu wyprzedzając Pawłowice (Dawid Janulek i Wojciech Szmidt) oraz Gimnazjum nr 3 z Pszczyny i Gimnazjum z Goczałkowic- Zdroju.

Wśród dziewcząt wygrali faworyci. W szkołach podstawowych wygrała Szkoła Podstawowa nr 2 z Woli, gdzie najlepsza była Julia Włosiak, dzielnie wsparta przez Gabrysię Fuks. Dalsze miejsca zajęły Szkoła Podstawowa nr 1 z Pawłowic, Szkoła Podstawowa z Suszca oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie.

Rywalizację gimnazjalistek zdominowała Weronika Kaszok, która wraz z Anną Miklewską (Gimnazjum w Goczałkowicach- Zdroju) zdecydowanie wyprzedziła inne gimnazja- Gimnazjum nr 3 w Pszczynie oraz Gimnazjum w Pawłowicach.

Wśród szkół ponagimnazjalnych bezkonkurencyjny okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego, gdzie uczęszczają najlepsi, trenujący wiele lat zawodnicy Pszczyńskiego Stowarzyszenia Szachowego. Pełne wyniki można zobaczyć na stronach chessarbiter.com: www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_709/index.html target=_blank class=dodaj>1, www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_710/index.html target=_blank class=dodaj>2, www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_711/index.html target=_blank class=dodaj>3, www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_712/index.html target=_blank class=dodaj>4.

Zawody uatrakcyjnił najlepszy pszczyński junior- Eneasz Wiewióra. W przerwach między rundami rozgrywał partie z chętnymi. W celu wyrównania szans jego zegar był nastawiony na 1 minutę. Eneasz musiał zatem wykonywać posunięcia w tempie mniej więcej 1 sekundy na ruch. Z jednym wyjątkiem Eneasz wygrał wszystkie swoje pojedynki!

Najlepsze drużyny otrzymały puchary, statuetki i medale ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pszczynie z rąk wicestarosty Henryka Kolarczyka. Nagrody otrzymali również najlepsi zawodnicy w klasyfikacji indywidualnej.

Paweł Więcek

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.