• 25 lutego 2011
  • wyświetleń: 2566

Pawłowicki slalom gigant

W sobotę, 19 lutego, po raz czwarty w historii gminy amatorzy sportów zimowych walczyli w o tytuł mistrza w narciarstwie alpejskim w konkurencji slalom gigant.

Tym razem zawody odbyły się w Wiśle na Stożku. Pogoda pozostawiała wiele do życzenia, było mglisto, a trasa przejazdu była oblodzona, ale mimo to blisko sześćdziesiąt osób, od lat kilku do kilkudziesięciu, stanęło na starcie.

Zawodnicy walczyli w kilku grupach wiekowych w podziale na kobiety i mężczyzn. Każdy dwukrotnie pokonywał trasę zjazdu, a o ostatecznym wyniku decydował lepszy z uzyskanych czasów. W kategorii dziewczynek do 10 roku życia najlepsza była Julia Paszyna, wśród chłopców – Jan Zając, a za nim Piotr Lazarek i Konrad Pawliczek.

W kategorii 11-13 lat najlepsza wśród dziewcząt była Olimpia Demetraki-Paleolog, przed Alicją Grucą i Kamilą Nowak. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Patryk Zając, drugie – Piotr Stanieczko, a trzecie – Krzysztof Bednorz.

W kategorii 14-18 lat kolejne miejsca zajęły: Agata Stanieczko, Karolina Paszyna, Martyna Ryś, a wśród chłopców: Łukasz Stanieczko, Mateusz Stanieczko i Szymon Domin.

W kategorii 19-35 lat walczyli tylko panowie. Najszybszy był Adam Brandys, przed Grzegorzem Stanieczko i Wojciechem Tesznerem.

W przedostatniej kategorii 36-50 lat wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Marzena Krej, drugie – Marzena Stanieczko, a trzecie – Sylwia Gruca. Wśród mężczyzn pierwszy był Jacek Zając, drugi – Marcin Stanieczko, a trzeci Zbigniew Laskowski. Najstarszym zwycięzcą (w kategorii powyżej 50 lat) okazał się Marian Stanieczko. Drugie miejsce zajął Ireneusz Domin, a trzecie – senior zawodów – Stanisław Pisarek.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Imprezę zorganizowała i przeprowadził w ramach dotacji gminnej Klub Sportowy Alpino z Pawłowic.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice