Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 22 lutego 2011
  • wyświetleń: 2890

MLF: Obrońcy liderami

Po siedmiu kolejkach drugiej rundy Młodzieżowej Ligi Futsalu nastąpiła zmiana na pozycji lidera rozgrywek. Na czoło ligowej tabeli wskoczyła ekipa obrońców mistrzowskiego tytułu Dajcie Nam Wygrać. Z walki o medale nie rezygnują także zawodnicy z Goczałkowic – Czylijskie Rakiety.

MLF: Obrońcy liderami
Zespół DNW ograł FC Bolki i został nowym liderem


MLF: Obrońcy liderami
...a Czylijskie Rakiety gładko uporały się z Vitesse


W czwartek 17 lutego na hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbyły się dwa kolejne mecze Młodzieżowej Ligi Futsalu. Niespodzianek nie było, choć zespół DNW wcale łatwej przeprawy nie miał. Co prawda już w pierwszej minucie meczu fantastycznym uderzeniem popisał się Drobiec i mistrzowie prowadzili to nie załamało piłkarzy z Radostowic, którzy cztery minuty później wyrównali. To nieco wyhamowało zapędy ekipy pod wodzą Kałamały. Zespół DNW zaczął grać swoje dopiero w końcówce pierwszej odsłony, kiedy doprowadził do stanu 3:1. Wystarczyła jednak chwila dekoncentracji by FC Bolki znowu miały kontakt.
Druga odsłona rozpoczęła się zupełnie podobnie do pierwszej. Szybka otwierająca bramka DNW i równie szybka odpowiedź zespołu Marcina Parmy sprawiły, że wciąż wszystko było możliwe. FC Bolki rozgrywały dobre zawody, a o końcowym wyniku miały zdecydować detale. Tego dnia o jedno trafienie lepsi byli jednak gracze Dajcie Nam Wygrać, którzy niemal cały czas utrzymywali skromną, ale jednak przewagę nad rywalami. To też sprawiło, że ciekawie i emocjonująco było do ostatnich sekund, a przy odrobinie szczęścia Bolki miały szanse urwać punkty faworyzowanym graczom DNW.

Większych kłopotów z pokonaniem ekipy Vitesse nie miały zaś Czylijskie Rakiety. Mimo, że zespół kierowany przez Krausa porywających zawodów nie rozgrywał, był drużyną dużo skuteczniejszą.
Już do przerwy dzięki dwóm trafieniom Marka Skipioła oraz trafieniu swojego kapitana Czylijskie Rakiety prowadziły trzema golami. Vitesse próbowało walczyć, ale tego popołudnia z akcji ofensywnych niewiele wychodziło. Największe zagrożenie było oczywiście ze strony Kamila Gonski, ale tym razem nawet najlepszy strzelec drużyny nie mógł się wstrzelić. Po przerwie mecz nieco siadł. Goczałkowiczanie grali spokojnie pilnując wyniku. Rywale próbowali, ale dobra gra im się nie układała. Rakiety ponownie włączyły dopalacze dopiero w ostatnich pięciu minutach, kiedy to jeszcze czterokrotnie bramkarz Vitesse Michał Jasiek musiał wyciągać piłkę z siatki.

Wyniki VII kolejki II rundy I ligi – 17.02.2011 – hala POSiR
16:00 FC Bolki - Dajcie Nam Wygrać 5:6 (2:3)
16:30 Czylijskie Rakiety - Vitesse 7:0 (3:0)
Pauza: Dziewięćdziesiąt Pięć oraz Oldboje

Mecze rozegrane w fazie grupowej
Ludzie Rudego - LO Chrobry 5:1 (2:0)
Meteor - Ziomale 0:8 (0:2)

Ligowe tabele, strzelcy goli i statystyki w serwisie ligowym MLF na stronie internetowej: www.posir.pszczyna.pl/?page=article&parent=67&nparent=68 class=dodaj target=_blank>www.posir.pszczyna.pl.

www.posir.pszczyna.pl/?page=article&pid=2507 class=dodaj target=_blank> >>> Galeria czwartkowych spotkań <<<

Od najbliższego czwartku MLF wyraźnie przyśpieszy. W ciągu niespełna dwóch najbliższych tygodni pomiędzy 24 lutego a 6 marca rozegrane zostaną 32 mecze zarówno w I jak i II lidze. Tym też sposobem w niedzielę 6 marca poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w sezonie 2010/2011. Zapraszamy na halę POSiR już w najbliższy czwartek (zagra II liga), w piątek I liga, zaś w sobotę w akcji zobaczymy drużyny z obu lig. Będzie się działo.

UKS Centrum &POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.