Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 25 października 2010
  • wyświetleń: 1866

MLF: Trzy grupy – dwie ligi

W poniedziałek 25 października na hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbyło się zebranie przed startem rozgrywek IV edycji Młodzieżowej Ligi Futsalu. Wiemy już jak będą wyglądały tegoroczne rozgrywki.

MLF: Trzy grupy – dwie ligi
W czasie spotkania dokonano losowania grup...


MLF: Trzy grupy – dwie ligi
...w obecności przedstawicieli wszystkich drużyn


Do rozgrywek w sezonie 2010/2011 zgłosiło się aż 21 zespołów. Mimo, że pierwotnie zakładało się udział 18 drużyn organizatorzy podjęli decyzję o dopuszczeniu do ligi wszystkich zgłoszonych drużyn. W związku z tym musiał też nieco ulec system rozgrywania. Podobnie jak miało to miejsce przed rokiem także i teraz rozgrywki będą dwu etapowe, ale...

W pierwszej rundzie drużyny podzielone zostały na trzy grupy po 7 zespołów, gdzie każdy zagra z każdym. W drugiej rundzie nastąpi podział na dwie ligi. W lidze pierwszej zagrają po trzy najlepsze ekipy z każdej grypy oraz dwie drużyny z czwartych miejsc, które legitymować się będą najlepszym bilansem punktowym i bramkowym (w sumie 11 zespołów). Pozostałe dziesięć drużyn walczyć będzie w lidze drugiej.

Warto jednak walczyć o punkty już od samego początku rozgrywek, bowiem wyniki spotkań uzyskane w grupach pomiędzy zespołami, które awansują do tej samej ligi zostaną zaliczone do dalszych gier. W drugiej rundzie o kolejne punkty walczyć będziemy zatem już tylko z drużynami, z którymi nie rywalizowaliśmy w rundzie grupowej.

Podobnie jak przed rokiem wszystkie drużyny w ramach opłaty wpisowej otrzymają komplet koszulek, w których będzie należy grać (jest obowiązek gry w jednolitych koszulkach z numerami).

Z niewielkich korekt regulaminu warto jeszcze dodać, że w tym sezonie dopuszczeni są zawodnicy urodzeni w latach 1991-1996 (decyduje rok urodzenia) i można ich zgłosić do rozgrywek aż 15. W trakcie trwania ligi można dokonać aż 5 zmian (wymienić lub dopisać) w składzie osobowym drużyny.

Przypominamy także wszystkim uczestnikom, a w szczególności kapitanom drużyn o porządku na hali oraz w szatniach i odpowiedzialności materialnej za powstałe szkody.
Przypominamy także, że przed spotkaniami pierwszej kolejki należy oddać wypełnioną listę zgłoszeniową oraz zgody na udział w MLF (zarówno pełnoletni jak i niepełnoletni) oraz dokonać pełnej wpłaty opłaty startowej.

Prosimy także aby zapoznać się z przepisami futsalu oraz regulaminem MLF (w załączeniu).
Przejdźmy teraz do spraw związanych ściśle z ligowymi grami. W czasie spotkania doszło bowiem do losowania trzech grup. Przed losowaniem rozstawione zostały także trzy najwyżej sklasyfikowane drużyny, które zgłosiły się także do tegorocznej edycji ligi: Dajcie Nam Wygrać (mistrz), Niewyżyci Emeryci (brązowi medaliści) oraz Ziomale (piąta ligowa drużyna). Do tych zespołów dolosowani zostali pozostali uczestnicy. W ten sposób poznaliśmy grupy I etapu.

W grupie M zagrają: Niewyżyci Emeryci, LO Chrobry, Oldboje, Ludzie Rudego, Wolni Strzelcy, Pogromcy, Wisła Wielka.

W grupie L zobaczymy: Ziomale, GKS Futsal, Jelenie w terenie, FC Bolki, Czylijskie Rakiety, Gimnazjum Goczałkowice, Meteor.

W grupie F rywalizować będą: Dajcie Nam Wygrać, The Reds, SeiPol, Orły Mirosława K., Twój Tata, Dziewięćdziesiąt Pięć, Vtesse.

Wiemy już także kiedy odbędą się pierwsze mecze. Zaczynamy w czwartek 4 listopada od spotkań w grupie M, zaś w sobotę po raz pierwszy powalczą zespoły z grupy L i F.

Harmonogram spotkań I kolejki spotkań grupowych:
Grupa M
czwartek, 4 listopada 2010

16:00 Niewyżyci Emeryci – LO Chrobry
16:30 Oldboje – Ludzie „Rudego”
17:00 Wolni Strzelcy – Pogromcy
pauza: Wisła Wielka

Grupa L
sobota 6 listopada 2010

10:00 Ziomale – GKS Futsal
10:30 Jelenie w terenie – FC Bolki
11:00 Czylijskie Rakiety – Meteor Gilowice
pauza: Gimnazjum

Grupa F
sobota 6 listopada 2010

11:30 Dajcie Nam Wygrać – The Reds
12:30 Twój Tata – Dziewięćdziesiąt Pięć
niedziela 7 listopada 2010
9:00 Vitesse – Orły Mirosława K.
pauza: SeiPol

Regulamin Rozgrywek MLF 2010/2011, Karta zgłoszenia drużyny oraz oświadczenia uczestników niepełnoletnich i pełnoletnich ma stronie www.posir.pszczyna.pl/?page=article&pid=2085 class=dodaj target=_blank>www.posir.pszczyna.pl.

Do zobaczenia na hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.


POSiR Pszczyna & UKS Centrum

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.