pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 27 lipca 2010
  • wyświetleń: 2746

Liga Maluchów - podsumowanie

W dniu 18 lipca na boisku Orlik przy hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbyło się uroczyste zakończenie oraz podsumowana została Liga Maluchów sezon 2009/2010.

Liga Maluchów - podsumowanie
Uczestnicy Ligi Maluchów sezon 2009/2010 na podium


Przypomnijmy, że w pierwszym sezonie rywalizacji uczestniczyło sześć drużyn. Najlepszy wśród Maluchów okazał się starszy rocznik UKS Centrum/MKS Iskra Pszczyna, który zgromadził najwięcej punktów w dziewięciu rozegranych turniejach. Druga pozycja przypadła drużynie UKS Orlik 2012 z Czechowic Dziedzic, zaś na najniższym stopniu podium uplasowali się mali piłkarze z LKSu Goczałkowice.
Druga drużyna UKS-u Centrum/MKS Iskra czyli zawodnicy z rocznika 2002 i młodsi ukończyli zmagania na czwartej pozycji. Kolejne miejsca przypadły drużynom z Suszca oraz Warszowic.

Indywidualne wyróżnienia trafiły także do najlepszych piłkarzy. Najlepszym zawodnikiem jednogłośnie wybrany został Łukasz Zjawiński (UKS Centrum), najlepszy strzelcem okazał się gracz UKSu Orlik 2012 z Czechowic Grzegorz Abramek zaś najlepszym bramkarzem został gracz LKSu Goczałkowice Michał Maćkowski.

Puchary oraz statuetki oraz nagrody rzeczowe młodzi adepci piłkarskiego rzemiosła odebrali w asyście licznie zgromadzonych rodziców i bliskich.

Końcowa klasyfikacja Ligi Maluchów:
1. UKS Centrum / MKS Iskra Pszczyna r.2001
2. UKS Orlik 2012 Czechowice Dziedzice
3. LKS Goczałkowice Zdrój
4. UKS Centrum / MKS Iskra Pszczyna r.2002 i młodsi
5. Gmina Suszec

Piknik piłkarski przy hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji udał się znakomicie. Były kiełbaski z grilla, kawa, napoje. Każdy mógł skosztować także wspaniałych wypieków przyniesionych przez rodziców małych piłkarzy.

Nie mogło zabraknąć także zmagań piłkarskich. Tym razem rozegrane zostały dwa mini turnieje. W jednym rywalizowali piłkarze, którzy uczestniczyli w Lidze Maluchów (dwie drużyny UKSu Centrum z Pszczyny, zespół z Czechowic i Goczałkowic). W drugim turnieju a właściwie trójmeczu zmierzyli się chłopcy z rocznika 2000 z UKSu Centrum z LKS Goczałkowice.

Wśród młodszych piłkarzy nie zawiedli faworyci. UKS Centrum 2001 wygrał swój turniej i czekał na finałowego przeciwnika. W trójmeczu (dwa spotkania odbyły się na boisku Orlik, jeden mecz na boisku piaskowym) tryumfowali zawodnicy z rocznika 2000 z Goczałkowic i to oni zostali rywalami UKSu.

W ciekawym i emocjonującym finale tym razem lepszy okazał się zespół LKSu Goczałkowice.

Jak na piknik piłkarski przystało nie mogło zabraknąć także rywalizacji rodziców. Ci wraz z trenerami zagrali mecz towarzyski, a nie jednak akcja godna była Ligi Mistrzów.

Wyniki spotkań miniturnieju na zakończenie Ligi Maluchów:
mecze rozgrywane na boisku Orlik przy hali POSiR-u - 18.07.2010r.
LKS Goczałkowice - UKS Orlik Czechowice 0-4
UKS Centrum 2002 – UKS Orlik Czechowice 0–0
UKS Centrum 2002 – LKS Goczałkowice 0–0
UKS Centrum 2002 – UKS Centrum 2001 0–9
(bramki: Ł. Zjawiński 2, K. Wybrańczyk 4, P. Rom2, N. Mirosław)
UKS Centrum 2001 – LKS Goczałkowice 4-1
(bramki: Ł. Zjawiński 3, P. Rom)
UKS Centrum 2001 – UKS Orlik Czechowice 3-1
(bramki: Ł. Zjawiński 2, P. Rom)

Wyniki trój meczu rocznika 2000
(spotkania na boisku Orlik)
UKS Centrum 2000 – LKS Goczałkowice 1 – 4
(bramka: D. Szromek)
UKS Centrum 2000 – LKS Goczałkowice 1 – 2
(bramka: D. Szromek)

(mecz na boisku piaskowym)
UKS Centrum 2000 – LKS Goczałkowice

Finał:
LKS Goczałkowice 2000 – UKS Centrum 2001 3-1
(bramka: Ł. Zjawiński)

Skład UKS Centrum/MKS Iskra (rocznik 2000):
Kamil Świder, Mateusz Wala, Piotr Joniak, Dawid Szromek (2 bramki), Szymon Pławecki, Mateusz Mulet, Michał Biegier, Radosław Pławecki, Tomasz Musioł, Sebastian Orzechowski

Skład UKS Centrum (rocznik 2001)
Łukasz Zawiński, Patryk Rom, Kamil Sikora, Kacper Wybrańczyk, Nikodem Mirosław, Marcin Kaszok

Skład UKS Centrum (rocznik 2002 i młodsi):
Piotr Kościelny, Krzysztof Krawczyk, Dominik Wieciech, Artur Liszka, Kamil Sojka, Adam Góralczyk, Jakub Ogrodnik, Bartosz Bernard, Dawid Sporysz, Ksawery Wojciech, Dorian Wojciech

Zdjęcia z finałowego turnieju i zakończenia Ligi Maluchów wkrótce

Zarząd UKSu Centrum Pszczyna pragnie podziękować wszystkim rodzicom oraz osobom, które przyczyniły się do sprawnego i udanego przeprowadzenia pikniku piłkarskiego oraz sportowych turniejów, które przez cały sezon odbywały się na obiektach POSiRu.

Do rywalizacji najmłodszych wracamy po wakacyjnej przerwie i miejmy nadzieję, że będzie równie ciekawa jak ta z minionego sezonu.


UKS Centrum Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.