pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 7 listopada 2003
  • wyświetleń: 3564

Siatkówka dużych i małych

Prężnie rozwija się siatkówka w naszym mieście. Dziewczęta LKS-u PTR z powodzeniem występują w rozgrywkach II ligi. Równolegle, w kilku salach prowadzi się regularne zajęcia szkoleniowe dla siatkarskiego narybku.

Wiemy o grupach trenujących przy ul. Szymanowskiego. Znane są dokonania nauczycielki Gimnazjum Nr 3 Joanny Gazdy-Chojkowskiej, w SP 18 zajęcia prowadzi Izabela Widawska, a pewne grono miłośniczek tego sportu uczęszcza na zajęcia prowadzone przez Tomasza Twardzika. Zbigniew Książkiewicz prowadzi młodziczki LKS PTR Pszczyna, które startują w Mistrzostwach Śląska w swojej kategorii wiekowej. W rozgrywkach uczestniczą 32 zespoły młodych siatkarek, które podzielone zostały na osiem grup turniejowych. Z każdej grupy, po pierwszym etapie rozgrywek, dwa najlepsze zespoły awansują do pierwszej szesnastki. Pszczynianki trafiły do „grupy śmierci”, w której grają MKS Bielsko Biała (były mistrz Śląska i IV drużyna w Polsce), groźny BKS Bielsko i UKS „Dycha” Czechowice Dziedzice. W pierwszym turnieju podopieczne Książkiewicza przegrały z MKS-em 0:2 (9:25, 21:25) i wygrały z „Dychą” 2:1 (25:12, 16:25, 15:9).

Skład zespołu: Anna Burejza, Dagmara Kardaś, Aneta Kotalczyk (kapitan), Anna Książkiewicz, Bernadeta Malinowska, Sabina Paszek, Agata Ryguła, Kinga Szczęśniak, Beata Widawska. Kolejny turniej rozegrany zostanie 8 listopada w Czechowicach Dziedzicach.
Seniorki z LKS-u PTR –u w przedostatniej kolejce spotkań niespodziewanie przegrały z Płomieniem Sosnowiec 1:3 i po tym meczu straciły pozycję lidera. Mecz z Płomieniem był kubłem zimnej wody, który spadł na nasze zawodniczki. Do tej konfrontacji podeszły mało skoncentrowane. Co ciekawe, trener Wrzeszcz pozostawił na ławce rezerwowych pierwszą rozgrywającą Iwonę Zubel i desygnował do gry młodą Sylwię Waliczek. Dopiero od stanu 1:8 na parkiet wróciła Zubel. Niestety, pszczynianki zdobywały punkty jedynie po błędach rywalek i oddały seta do 23.

W drugiej partii odżyły nadzieje. LKS wygrał do 17-stu i wydawało się, że nasze zawodniczki zaczną grać swoje. Niestety, słaby odbiór, złe rozegranie piłki
i nieudane ataki spowodowały, że to Sosnowiec wygrał trzecią odsłonę 25:19,
a decydującego seta rozstrzygnął zdecydowanie 25:10!

30 października LKS PTR podejmował na własnym parkiecie drużynę MKS-u Gaudia Trzebnica. Mecz odbył się bez historii. Zakończył się łatwym zwycięstwem naszych zawodniczek 3:0 (do 17, 13, 12). Juniorki i kadetki z Trzebnicy okazały się być mało wymagającym rywalem. Aktualną formę podopiecznych Pawła Wrzeszcza poznamy po meczu z faworytem grupy. Olimpią Jawor. Mecz ten zadecyduje o tym, który z zespołów usadowi się wygodnie na pozycji lidera tabeli.

4 listopada ruszyła kolejna edycja Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Zawody odbywać się będą w każdy wtorek na sali gimnastycznej SP Nr 7 w Ćwiklicach (podziękowania dla Pani dyrektor Majewskiej) pod patronatem burmistrza Pszczyny i współudziale MORiS-u. W tegorocznej edycji wystartowało 8 zespołów. W najciekawszym meczu pierwszej kolejki Sokół po ciekawym, stojącym na wysokim poziomie meczu pokonał Niebieskich 2:0.

WB / www.glos.pless.pl class=dodaj>serwis internetowy Głosu Pszczyńskiego

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.