• 30 listopada 2009
  • wyświetleń: 3418

PLKS Pszczyna uległ Jedynce

W sobotę 28 listopada siatkarki PLKS uległy drużynie Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:1. Obie drużyny są w podobnej sytuacji w tabeli i walczyły o podobne cele.

Mecz odbywał się na wyjeździe co dawało Jedynce psychologiczną przewagę, co można było zauważyć od początku meczu. W połowie pierwszego seta było jeszcze 14:14 i 15:15, ale kilka dobrych zagrywek Agnieszki Wołoszyn doprowadziło do wyniku 20:16 dla Jedynki i tego prowadzenia gospodynie nie oddały kończąc seta 25:20.

Drugiego seta również Jedynka zaczęła od prowadzenia 5:1, ale mobilizacja drużyny przez trenera Jarosława Bodysa i koncentracja zespołu PLKS, a także kilka błędów gospodyń dało wynik 15:15. Potem dobra faza gry PLKS daje przewagę wyrażoną wynikami 15:18, 18:22, 21:24 i w końcu zwycięstwo w secie 22:25.

PLKS Pszczyna uległ Jedynce · fot. AW

W trzecim secie znowu prym wiodła Jedynka "odskakując" pszczyniankom na 7:1 i 12:3, taka różnica punktów utrzymywała się do końca 15:4, 16:9, 19:9 ( ! ), 19:13 i w końcu 25:17.
W czwartym secie tylko w w środkowej części pszczynianki prowadziły wyrównaną walkę uzyskując wyniki 6:6, 8:8, ale potem było już tylko gorzej i od wyniku 21:16 Jedynka bez straty punktu zakończyła seta 25:16.

Wśród zawodniczek PLKS należy pochwalić Edytę Węcławek za waleczność w każdej roli na boisku, chociaż też zepsuła kilka zagrywek.

Po tej kolejce spotkań o mistrzostwo I-ligi kobiet Jedynka Aleksandrów Łódzki awansowała na 6 miejsce tabeli, a PLKS niestety z 6 spadł na 8.

5 grudnia PLKS podejmuje u siebie drużynę Sokoła Chorzów, a 12 grudnia gra na wyjeździe w Rumi (za Gdynią) z tamtejszym EC Wybrzeże TPS.