• 15 grudnia 2008
  • wyświetleń: 2378

Siatkarki PLKS-u pokonują Politechnikę

Udanie rozpoczęły rewanżowe mecze siatkarki PLKS-u Pszczyna. Pszczynianki wygrały 3:0 (25:19, 25:22, 25:20) z Politechniką Częstochowa.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodyń. Po kilku znakomitych akcjach (m.in. Agnieszki Mitręgi, Anny Gwiżdż i Agnieszki Buzały) siatkarki z Pszczyny pewnie wygrały pierwszy set do 19.

Druga odsłona była bardzo wyrównana. Przyjezdne bardzo dobrze zagrały blokiem, na który raz po raz nadziewały się podopieczne trenera Jarosława Boydsa. W samej końcówce tej części meczu udało się jednak naszym dziewczynom zdobyć kilka punktów z rzędu i zakończyć tę partię zwycięstwem do 22.

Trzeci set także był bardzo wyrównany, ale tylko gdzieś do połowy. Wtedy pszczynianki zdobyły dwa punkty i wyszły na prowadzenie, które w końcówce zostało powiększone do pięciu oczek. PLKS wygrał trzecią część meczu do 20, zaś cały mecz 3:0.

To był ostatni ligowy mecz siatkarek z Pszczyny rozgrywany w hali POSiR w 2008 roku. Ostatnie spotkanie przed Świętami Bożego Narodzenia odbędzie się 20 grudnia w Mysłowicach z MOSiR-em II. Pierwszy mecz w Nowym Roku odbędzie się w hali przy ulicy Zamenhofa 3 stycznia. Przeciwnikiem pszczynianek będzie Płomień Sosnowiec.

PLKS Pszczyna – Politechnika Częstochowa 3:0 (25:19, 25:22, 25:20)

PLKS: Izabela Placek, Ewelina Menducka, Agnieszka Buzała, Anna Gwiżdż, Agnieszka Mitręga, Magdalena Łebkowska, Magdalena Kosiarska (libero) oraz Karolina Szlęzak. Trener: Jarosław Bodys.

Politechnika: Urszula Jędrys-Szynkiel, Beata Korecka, Marzena Nieczyporowska, Ilona Kudzia, Joanna Kowalska, Aleksandra Stachowicz, Marta Kędzia (libero) oraz Anna Antos, Aneta Dzwonnik. Trener: Andrzej Solski.