• 12 kwietnia 2003
  • wyświetleń: 2176

PRO SYSTEM mistrzem PALKu

Bez niespodzianki zakończył się finał X edycji pszczyńskiej amatorskiej ligi koszykówki, w którym faworyzowany PRO-SYSTEM pokonał Orły M. Kobióra 54:33. Oba zespoły zanotowały bardzo niską skuteczność rzutów z gry co bezpośrednio wpłynęło na tak niski wynik końcowy. Początek meczu wskazywał na wysoką wygraną „ PRO-SYSTEMOWCÓW”, którzy do przerwy prowadzili już 26:10. Lecz później do głosu doszły także Orły, a zwłaszcza Kuba Mirgos, który w całym meczu zdobył aż 14 punktów. W zespole PRO-SYSTEM przy słabej skuteczności innych zawodników, ciężar gry wziął na siebie Łukasz Mączka, zdobywając łącznie 15 punktów.

PRO-SYSTEM Systemy Okienne – Orły M. Kobióra 54:33 (13:2, 13:8, 17:12, 11:11)

Punkty: Kobiela 0, Kotowski 8, Grygier 5, Mączka 15, Cichoń 3, Kondzielnik 7, Bąk 7, Dąbkowski 4, Przybyłko 0, Wituła 5 -J.Francuz 5, D.Francuz 6, K. Włoch 2, Mirgos 14, Szweda 2, S. Włoch 4.

W meczu o trzecie miejsce Zryw tylko na początku pierwszej kwarty próbował nawiązać wyrównaną walkę z zespołem Molbudu. Potem już wszystko potoczyło się zgodnie z planem i Molbud z każdą kwartą powiększał swoją przewagę by ostatecznie wygrać 78:43 . Mecz właściwie bez historii, warto odnotować że w drużynie Zrywu tradycyjnie najwięcej punktów zdobyli Kłakowicz i Czembor, natomiast w Molbudzie „zapunktowali” wszyscy zawodnicy występujący w tym meczu.

Zryw – Molbud 43:78 (5:19, 11:18, 8:21, 19:20)

Punkty: Czembor 10, Kłakowicz 15, Kawecki 1, Bobeł 2, Jawor 6, Paździur 4, Mila 5, Piwowarski, Mańka - Pękała 10, Żymanczyk 12, Folwarczny 2, Dąbkowski 13, Kania 19, Komraus 7, Zając 15.