pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 11 marca 2008
  • wyświetleń: 2132

Koncert szantowy Betty Blue

W piątek 14 marca w ramach Pszczyńskich Koncertów Szantowych odbędzie się kolejna wielka impreza muzyczna dla fanów pieśni morza. Tym razem w Muzycznej Galerii pojawi się "Betty Blue", zespół nominowany do tegorocznych nagród "Shanties".

Koncert szantowy Betty Blue
fot. kubryk.szanty.pl


Betty Blue pochodzi z Wrocławia. Kapela została założona przez Elę i Pawła Kołodziejczyków, małżeństwo od dawna tworzące i wykonujące piosenki autorskie. Po raz pierwszt, jeszcze jako duet, zagrali w lipcu 2005.

Ich repertuar to przede wszystkim utwory wyrosłe z miłości do morza, żeglarzy i szantymenów, inspirowane także literaturą marynistyczną i poezją morską, czasem wykonywane nastrojowo i poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka.

Obecnie skład zespołu jest trzyosobowy. Betty Blue reprezentują: Ela Kołodziejczyk (śpiew, gitara klasyczna, przeszkadzajki), Paweł Kołodziejczyk (gitara akustyczna, śpiew) i Bartosz Gielzak na gitarze basowej. Mają na koncie kilka znaczących nagród i wyróżnień w konkursach.

Rok 2006 to trzy pierwsze zwycięstwa zespołu ("Złoty Sekstans" w Pobierowie, "Szanta Claus Festiwal" w Poznaniu, "Eko-Tratwa" w Katowicach), rok ubiegły to dwie III nagrody ("Szanty we Wrocławiu" i "Port Pieśni Pracy" w Tychach) oraz cztery kolejne zwycięstwa: "Szantki"w Kędzierzynie-Koźlu, "Szanty na Trójkącie" w Mysłowicach, "Zęza" w Łaziskach Górnych oraz "Kubryk" w Łodzi.

Koncert organizowany jest przez Jachklub PTTK Pszczyna. Wejściówki w cenie 15 zł do nabycia w "Muzycznej Galerii". Rezerwacja tradycyjnie na szanty@binet.pl.

new / pless.pl

Źródło: szantymaniak.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.