pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 8 stycznia 2008
  • wyświetleń: 1332

III Noworoczny Turniej Szachowy

5 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie odbył się turniej szachowy. Wysoka – bo 300- złotowa nagroda przyciągnęła wielu bardzo dobrych szachistów z całej Polski i nie tylko.

III Noworoczny Turniej Szachowy


Zwycięzcą okazał się posiadacz pierwszego numeru startowego oraz tytułu mistrza międzynarodowego Dariusz Mikrut - wygrał on 7 partii i tylko dwie zremisował. Drugie miejsce zajął Jacek Bielczyk trzecie zaś Piotr Mulet, który bronił barw gospodarzy, czyli Pszczyńskiego Stowarzyszenia Szachowego. Najlepszą zawodniczką okazała się Joanna Worek, zaś w kategorii juniorów i juniorek do lat 10 tradycyjnie triumfowali Eneasz Wiewióra i Marysia Wiatr.

Specyfika zawodów szachowych jest taka, że obok szachistów dojrzałych startować mogą również i znacznie młodsi- co wcale nie oznacza, że słabsi. Warto więc powiedzieć, że najstarszy zawodnik miał lat 72, a najmłodsi Maurycy Piecha i Julia Rosicka urodzili się w roku 2001.

Turniej spełnił swój cel - Pszczynę odwiedziło wielu znakomitych zawodników, którzy zmierzyli się z naszymi juniorami. Takie doświadczenia powinny pomóc w osiąganiu sukcesów naszej młodzieży.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.