pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 14 czerwca 2007
  • wyświetleń: 16162

Made in Pszczyna

W sobotę 23 czerwca jednego możemy być pewni - Pszczyna zmieni się nie do poznania. O rozrywkę, imprezy kulturalne w naszym mieście zadba młodzież. Zadba o wszelkie aspekty sztuki i naszej duchowości. Będzie dużo muzyki, teatru, fotografii i poezji, a także film. Będą również zawody na rolkach i na desce.

Pierwsza z imprez, "naklejone wierszem / noc poetów" rozpoczęła się jeszcze w maju. Wojciech Jakubiec oraz członkowie grupy scena/teatr/rowerownia działającej przy Liceum Ogólnokształcącym imieniem Bolesława Chrobrego w Pszczynie, organizatorzy całego pozytywnego poetyckiego zamieszania, zorganizowali konkurs dla młodych pszczyńskich wieszczy. Poznaliśmy już finalistów, a 23 czerwca na ulicach miasta w kilkunastu punktach będziemy mogli przeczytać ich utwory... Przy każdym z nich znajdzie się kartka do zerwania; na osoby, które zbiorą wszystkie, czeka niecodzienna nagroda.

Poza nocą poetów w Pszczynie odbędą się również inne imprezy. W skate parku od godziny 10.00 będą trwały zawody na deskorolce i na rolkach. Na tych ostatnich zaprezentują się nam najlepsi w Polsce, wielokrotni mistrzowie Polski. O tej samej porze rozpocznie się malowanie graffiti w przejściu po schodkach obok kina. Całość zakończą imprezy muzyczne.

Muzyka ważną rolę odegra także na pszczyńskim rynku. W godzinach wieczornych będziemy mogli bawić się przy muzyce zespołów Fill i Sunrise Band. Wcześniej pośmiejemy się ze skeczów Kabaretu Eksperyment i zobaczymy magiczne pokazy Błażeja Wojtyły.

Także na rynku odbędzie się część warsztatów teatralnych. Na głównej płycie na szczudłach wyjdą aktorzy, a wszyscy będą mogli popróbować sił w tworzeniu eko-lalek (na rynku lub w parku przed zamkiem). Teatralna część imprezy będzie także przebiegała w Pszczyńskim Centrum Kultury.

O godzinie 17.30 odbędzie się wernisaż Pszczyńskiej Grupy Fotograficznej. W Galerii "13" zobaczymy zdjęcia z serii "Mój Świat, Moja Rzeczywistość".

O 21.30 w Cafe u Telemanna zostanie wyświetlony film Filipa Rudnickiego. Młody i utalentowany pszczyński reżyser wybrał na pokaz swój najnowszy krótkometrażowy obraz zatytułowany "Mim". Jedną z głównych ról gra w nim znana aktorka - Anna Dymna.

Zapraszamy! To wszystko to już 23 czerwca!

Organizatorem imprez jest pszczyńska młodzież, którą wspierają także: Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu, Pszczyńskie Centrum Kultury i wiceburmistrz Dariusz Skrobol.

Pełen cykl imprez "Made in Pszczyna" patronatem medialnym objął portal pless.pl. Informacje o imprezach, harmonogramie oraz ich przebiegu będzie można znaleźć pod adresem www.madein.pless.pl class=dodaj>www.madein.pless.pl.

smm / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.