pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 27 czerwca 2007
  • wyświetleń: 100851

Mandaryna, Daniec i sztuczne ognie

Tysiące ludzi, setki rodzin z małymi dziećmi na polanie przed sceną i dziesiątki balonów w powietrzu. Gwiazdy muzyczne z Polski, Słowenii i Niemiec, kabaret z udziałem Marcina Dańca i sztuczne ognie, które... mogli zobaczyć tylko wybrani.

Zanim jednak rozpoczęła się część rozrywkowa Wielkiego Pikniku Pszczyńskiego, odbyła się część sportowa imprezy - chód z udziałem Roberta Korzeniowskiego. Pod okiem mistrza olimpijskiego w południe maszerowali najmłodsi i starsi mieszkańcy Pszczyny i regionu. Równocześnie na płycie rynku od rana pobijano kulinarny rekord Guinessa - kucharze podczas przygotowywania kopytka zrobili ciasto o długości 850 m!

Oficjalnie Wielki Piknik Pszczyński rozpoczęto o 14.00. Od tej godzinie na scenie w parku pojawiali się kolejni wykonawcy i gwiazdy dnia, m.in. zespoły Avocado, Teja Haver ze Słowenii i Toby z Niemiec. Po 15.00 zebranym pokazał się Marcin Daniec, który dwoił się i troił, aby wszystkich rozbawić.

Największą gwiazdą tego wieczoru była jednak polska wokalistka - Mandaryna, której występ przyciągnął przed zamek kilka tysięcy osób, w tym również wiele spoza Pszczyny. Ludzie bawili się do 22.00, a po koncercie zbierali autografy, które rozdawała artystka. Wszystko można było zobaczyć na telebimie podwieszonym przy scenie.

Zwieńczeniem niedzielnej pszczyńskiego pikniku był pokaz sztucznych ogni, na które czekali zwłaszcza najmłodsi uczestnicy zabawy. Nie wszystkim jednak dane było zobaczyć fajerwerki, gdyż armatki umieszczono tak niefortunnie, że błyskające na niebie światła wielu zgromadzonych oglądało zza drzew.

smm / pless.pl

ognie01


-------------------------------------------------------------

Pszczyna, 29 czerwca 2007 r.

Pan
Mieczysław Marian Barański
Konsul Honorowy Słowenii

Szanowny Panie Konsulu,

już po raz piąty odbył się w naszym mieście Wielki Piknik Pszczyński z okazji Święta Narodowego Słowenii. Wydarzenie to na stałe wpisało się w harmonogram organizowanych w Pszczynie cyklicznych imprez plenerowych, stając się - obok Dni Pszczyny - imprezą o największym rozmachu organizacyjnym i ponadlokalnym zasięgu. O popularności i sukcesie Pszczyńskiego Pikniku najlepiej świadczą kilkunastotysięczne rzesze turystów z całego regionu, którzy w tym dniu odwiedzają nasze miasto. Ponadto Pszczyna co roku ma zaszczyt gościć u siebie wybitnych przedstawicieli świata polityki, kultury i sportu. Wszystko to współtworzy pozytywny wizerunek naszego miasta, przyczyniając się jednocześnie do jego wyjątkowej i niezwykle skutecznej promocji.

Zdaję sobie sprawę, że powodzenie w realizacji tak dużego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe bez prawdziwego zaangażowania i dobrej współpracy wielu osób, służb, firm i instytucji. Słowa największego uznania wraz z serdecznymi podziękowaniami chciałbym jednak przekazać na Pańskie ręce, gdyż jestem głęboko przekonany, że to Pański entuzjazm, niespożyta energia oraz szczególne zdolności organizacyjne czynią z Pszczyńskiego Pikniku imprezę tak wielkiego formatu.

Mając nadzieję na owocną i równie udaną współpracę w przyszłości, pozostaję z wyrazami głębokiego szacunku.

Burmistrz Pszczyny
Krystian Szostak

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.