Rozrywka

  • 8 lipca 2024
  • 12 lipca 2024
  • wyświetleń: 573

Plenerowa wystawa "Radościowice - tu, gdzie wszystko jest możliwe"

Za nami:

Wernisaż wystawy "Radościowice - tu, gdzie wszystko jest możliwe" Pawła Widery odbędzie się 12 lipca o godz. 18:00 na terenie wokół Kina Plenerowego przy ul. Ogrodowej w Suszcu.

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu


Wystawa "Radościowice - tu, gdzie wszystko jest możliwe" Pawła Widery jest jedną z pięciu, które odbędą się w całym powiecie w ramach tegorocznego projektu "Pranie pachnące sztuką". Kolejne można zobaczyć także: w ogrodzie Starostwa Powiatowego w Pszczynie (malarstwo Moniki Balcar-Konieczny), osiedlu Śródmieście (seria akwareli Anny Stoszek-Szroborz, dedykowanych dzieciom), w goczałkowickim Uzdrowisku (fotografie członków Stowarzyszenia "Przeciw Nicości") oraz w pszczyńskim Skansenie (grafiki Aleksandra Spyry).

Paweł Widera to artysta pochodzący z Radostowic. Jest samoukiem, który rozpoczął swoją twórczą ścieżkę w 2012 r., kreując własny indywidualny styl malarski. Obrazy, które tworzy, osadzone są w ramach sztuki naiwnej, przypominającej malunki wykonywane przez dzieci. Artysta swoim unikalnym stylem zyskał uznanie wśród przedstawicieli oraz miłośników sztuki prymitywnej, a jego obrazy prezentowane są na licznych wystawach w Polsce i za granicą.

Paweł Widera jest indywidualistą, nie pozwala narzucać sobie techniki, stylu czy też sposobu myślenia innych artystów, tworząc swoje dzieła, aby oderwać się od codziennej rzeczywistości. Zaprasza odbiorców do wykreowanego przez siebie bajkowego świata - pełnego kolorów, tajemniczych postaci, miejsc, surrealizmu i magii. Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych oraz zdobył liczne nagrody i gratyfikacje za swoje osiągnięcia.

Po wernisażu GOK zaprasza do udziału w Kinie Plenerowym. Kontakt: e-mail: dk@kulturasuszec.pl, telefon: 32 212 44 91 wew. 23.

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu

ar / pless.pl

źródło: GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj