pless.pl

Reklama

Rozrywka

 • 11 czerwca 2021
 • 22 czerwca 2021
 • wyświetleń: 4666

Koncert na zakończenie kolejnego sezonu "Poezji i muzyki pod 13"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

W piątek 18 czerwca zaprosiliśmy Państwa na kolejny, osiemdziesiąty ósmy już koncert, który zatytułowaliśmy "Wspomnij mnie". Ten sezon był dla nas bardzo trudny, podobnie jak poprzedni. Niebawem możemy spodziewać się charytatywnego koncertu dla Filipka!

Koncert na zakończenie kolejnego sezonu "Poezji i muzyki pod 13" - 18.06.2021 · fot. Maciej Wilczek


Sytuacja epidemiologiczna i obostrzenia spowodowały, że przenieśliśmy nasze spotkania z "13" na dużą scenę Pszczyńskiego Centrum Kultury, a z naszymi widzami kontaktowaliśmy przez kanał YouTube. Brakowało nam bezpośredniego kontaktu, brakowało atmosfery "13". Zdajemy sobie sprawę z tego, że musi minąć jeszcze sporo czasu, aby wszystko wróciło do normy. My również ciągle walczymy ze skutkami pandemii, ale chcieliśmy się z Państwem pożegnać i zakończyć X sezon "Poezji i muzyki pod 13".

"Wspomnij mnie" to taka prośba z naszej strony, abyście Państwo nie zapomnieli o nas i kiedy przyjdzie ten właściwy czas znowu przyszli osobiście do "13" posłuchać pięknych wierszy i cudownych piosenek, oczywiście przy dobrej kawie i herbatce. Na razie póki co zapraszam do obejrzenia ostatniego koncertu (i poprzednich również) na kanale YouTube:Dotarły do nas informacje, że w trakcie transmisji pojawiły się jakieś problemy z dźwiękiem. Jest nam bardzo przykro, ale nie zależy to od nas. Mam nadzieję, że te kłopoty z odbiorem nie wpłyną na Państwa sympatię do nas.

W repertuarze naszego ostatniego spotkania znalazły się wiersze znanych polskich poetów: Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Wisławy Szymborskiej, Jana Brzechwy, Władysława Broniewskiego, Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, Jonasza Kofty oraz kilka utworów mniej lub zupełnie nieznanych twórców: Renaty Strug, Piotra Augustyna Falińskiego i Wacława Buryły. Wiersze świetnie zinterpretowali: Elżbieta Jasińska i Maciek Pudełko.

Wybraliśmy dla Państwa piosenki, które mówiły o pożegnaniach, powrotach, były prośbą o to, aby nie zapomnieć o tym, co było dobre. Usłyszeliście Państwo:
 • "Wspomnij mnie" - Renata Zborowska
 • "Od dawna już wiem" - Grzegorz Wuwer
 • "Jak" - Maciej Wilczek
 • "Piechotą do lata" - Dorota Bieniek i Paulina Kolarz
 • " Melodia" - Paulina Kolarz
 • "Wspomnij choć raz" - Renata Zborowska
 • "Ostatni list" - Grzegorz Wuwer
 • "Zapamiętaj" - Maciej Wilczek
 • " Czarny świt" - Dorota Bieniek
 • "Żegnaj, kotku" - Paulin Kolarz


Chciałam serdecznie podziękować Państwu w imieniu swoim oraz wszystkich wykonawców za wsparcie w tym sezonie, za miłe słowa i za to, że Państwo po prostu byliście w tym czasie z nami.

Niezmiennie prosimy o wsparcie dla Filipka, który zbiera na najdroższy lek świata. www.siepomaga.pl/filip-sma

Specjalnie dla niego przygotowujemy koncert charytatywny, na który zapraszamy w niedzielę 11 lipca na 16.00 do Parku Zamkowego.

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj