pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 12 lutego 2021
  • wyświetleń: 1213

Wystawa o historii kolei na Starym Dworcu w Goczałkowicach-Zdroju

W ubiegłym roku świętowaliśmy 150-lecie przejazdu pierwszego pociągu przez Goczałkowice, a Stary Dworzec został Dworcem Roku 2020. Teraz możemy tam obejrzeć wystawę poświęconą historii kolei.

Wystawa o historii kolei na Starym Dworcu w Goczałkowicach - 02.2021 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Jak powstawały pierwsze linie kolejowe? Jak na przestrzeni lat zmieniały się infrastruktura kolejowa oraz komfort podróżowania? Jak wyglądały pierwsze lata funkcjonowania przystanku kolejowego w Goczałkowicach? Między innymi tego można dowiedzieć się z wystawy, która jest dostępna w budynku Starego Dworca.

Na tablicach rozmieszczonych na parterze obiektu można znaleźć wiele cennych informacji o historii kolei w regionie, a także archiwalnych zdjęć, map czy dokumentów. Za opracowanie merytoryczne odpowiedzialny był dr Dawid Keller, pracownik Muzeum w Chorzowie, pasjonat dziejów Górnego Śląska w XIX i XX w. oraz komunikacji w Polsce. To on w czerwcu 2020 r. podczas obchodów 150-lecia przejazdu pierwszego pociągu przez Goczałkowice opowiadał o tym, jak dawniej podróżowano.

Wystawę można zwiedzać w godzinach pracy Starego Dworca, od poniedziałku do niedzieli w godz. 8.00-16.00.

ar / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.